Zariaďte si bývanie podľa feng šuej a zabezpečte si harmóniu. Správny výber rastlín prinesie do domu ŠŤASTIE

feng šuej
Ilustračné foto. Zdroj: Freepik/freepik, rawpixel.com
Reklama

Vybavenie a celkový dizajn nášho domu môže mať dobrý, ale aj nepriaznivý vplyv na pohodu.

To, či sa v domácnosti cítime pohodlne, vplýva na nás pozitívna či negatívna energia, sme šťastní alebo naopak smutní, ovplyvňuje prúdenie energetických síl, takzvané feng šuej.

Vybavenie a celkový dizajn nášho domu môže mať dobrý, ale aj nepriaznivý vplyv na pohodu. Pokiaľ sa doma cítite príjemne a priestor na vás pôsobí harmonicky, budete v bežnom živote pozitívni a produktívnejší, píše msn.com.

Zbytočné predmety vyhoďte

Naopak, ak vnímate nepokoj alebo diskomfort, možno je čas na zmenu. Vyskúšajte usporiadanie domácnosti podľa starodávnej čínskej praxe feng šuej.

Jeho cieľom je vytvorenie harmónie a rovnováhy v domácnosti aj medzi ľuďmi. Táto filozofia vychádza z piatich elementov – ohňa, vody, dreva, kovu a zeme – ktoré môžu byť v priestore zastúpené rôznymi tvarmi, farbami alebo materiálmi.

Jedným z kľúčových aspektov je čchi, energia miestnosti. Napríklad veľké priestory s minimom nábytku môžu spôsobiť pocit bezmocnosti, zatiaľ čo malé preplnené priestory vedú k stagnácii energie.

Zbytočné predmety okolo nás a chaos bránia voľnému toku energie. Môžete sa cítiť nahnevaní, unavení alebo málo sústredení, čo značí minimálny tok čchi. Zorganizujte priestor, najmä v okolí dverí, na chodbe a v miestnostiach, kde trávite najviac času. Prevzdušnite svoj domov a odstráňte všetko, čo vám prekáža alebo neprináša radosť.

Zvoľte nábytok, ktorý nebude príliš veľký a nebude blokovať voľný pohyb po miestnosti. Nadmerné množstvo nábytku a stolov môže zablokovať tok čchi.

Pohovka by mala byť ideálne oproti dverám pre jasný rozhľad, a pokiaľ máte konferenčný stolík, vymeňte ostré hrany za okrúhly dizajn. Uistite sa, že priechod miestností je plynulý a nemusíte sa ničomu vyhýbať.

Nezabúdajte na nábytok aj farby

Pocity, ktoré zažijete pri vstupe do domu, sa šíria celým priestorom. Predsieň by preto mala byť vzdušná, uprataná a príjemná.

Použite drevený nábytok a kvety, ktoré vás privítajú ihneď po otvorení dverí. Rozbité dvere, obité steny alebo poškodený nábytok opravte, pretože pôsobia negatívne a navodzujú frustáciu.

Farby zohrávajú kľúčovú úlohu. Tmavšie farby by mali byť na podlahe, zatiaľ čo nábytok a dekorácie by mali byť vo svetlejších tónoch.

Nábytok umiestnite tak, aby smeroval k dverám. Či už sedíte v kresle, ležíte v posteli alebo odpočívate na pohovke, vždy by mal byť priestor usporiadaný tak, aby vaša pozícia umožňovala pohľad k dverám.

Rastliny prevzdušnia okolie

Rastliny spájajú domov s prírodou, čistia vzduch a vyžarujú pozitívnu energiu. Ak nie ste zdatný pestovateľ, skúste nenáročné druhy ako svokrin jazyk, aloe vera, dracénu alebo fikus. Pravidelne z nich utierajte prach a dbajte na ich zdravý vzhľad.

Energiu do domácnosti určite prinesú živé kvety. Pokiaľ rastlinky prepojíte s metódou feng šuej, máte o harmonickú domácnosť postarané.

Kytica suchých kvetov naaranžovaných do váz sú síce krásne, ale z hľadiska feng šuej predstavujú zlú až mŕtvu energiu, ktorá nám skôr môže ublížiť, než aby do našich životov priniesla niečo svieže.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Reklama
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda

Zobraziť viac

Zo zahraničia

Zobraziť viac

Z domova

Zobraziť viac

Kultúra a showbiznis

Zobraziť viac

Ekonomika a biznis

Zobraziť viac

Šport

Zobraziť viac

TV Spark (VIDEO)

Zobraziť viac
Najčítanejšie v kategórii Zaujímavosti