Podľa mnohých PREKROČIL hranicu: Influencer na videu ZHODIL svojho syna z ÚTESU (VIDEO)

influencer, útes, syn
Influencer spustil na sociálnych médiách vlnu pobúrenia. Zdroj: Canva; Instagram/garrettgee
Reklama

Sociálne siete zaplavila vlna reakcií po tom, čo známy influencer Garrett Gee zverejnil video z rodinného výletu, ktoré mnohých šokovalo. V snahe pomôcť svojmu sedemročnému synovi prekonať strach ho bez predchádzajúceho upozornenia postrčil z vysokého útesu rovno do jazera. Video sa bleskovo rozšírilo a už ho videli milióny ľudí.

Garrett Gee, ktorý so svojou rodinou pod značkou The Bucket List Family dlhodobo zdieľa dobrodružné cestovateľské zážitky, tentokrát neupútal pozornosť malebnými destináciami, ale konaním, ktoré rozdelilo verejnosť na dva tábory, upozorňujú Topky.

Na zázname z výletu pri jazere Powell v Spojených štátoch stojí Gee so synom Calihanom na vrchole skaly. Chlapec váha a z jeho správania je jasné, že sa skoku bojí. Otec však nereaguje slovami povzbudenia – namiesto toho syna bez varovania sotí dolu. Až potom sám skočí za ním.

Zdroj: Instagram/garrettgee

Hrdinstvo či hazard?

Influencer video uverejnil na Instagrame aj s vysvetlením svojho konania. „Každé dieťa je jedinečné, a preto sú aj naše metódy výchovy, učenia či disciplíny rôzne. Vždy kladieme dôraz na bezpečnosť. Potom nasleduje uvedomenie si vlastnej sily, že dokážeš zvládnuť aj náročné situácie. A napokon – má to byť zábava,“ napísal.

Celú situáciu uzavrel metaforickým vyjadrením: „Chcel skočiť, ale nemal ešte odvahu. Niekedy musí mladý orol opustiť hniezdo… alebo byť vyhodený a naučiť sa lietať.“

Komentáre pod príspevkom sa začali okamžite množiť a niesli sa v rôznych tónoch. Niektorí fanúšikovia vnímali situáciu ako inšpiratívnu ukážku odvahy a prekonania strachu. Mnohí však vyjadrili ostrú kritiku, pričom Geemu vyčítali nezodpovedné správanie, ohrozenie dieťaťa a snahu získať sledovanosť na úkor bezpečnosti. „Kde je hranica medzi odvahou a neuváženým riskom?“ pýta sa jeden z používateľov. Ďalší dodáva: „To, že sa nič nestalo, ešte neznamená, že to bolo v poriadku.“

Celá situácia rozprúdila širšiu diskusiu o tom, čo ešte možno považovať za dobrodružstvo a čo už ohrozuje dieťa – najmä v dobe, keď sú lajky a sledovanosť často dôležitejšie než zdravý úsudok. Z pôvodne „dobrodružného“ videa sa tak stáva zrkadlo doby: akú cenu sme ochotní zaplatiť za pozornosť? A čo všetko ešte ospravedlňujeme ako výchovu?

Reklama
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda

Zobraziť viac

Zo zahraničia

Zobraziť viac

Z domova

Zobraziť viac

Kultúra a showbiznis

Zobraziť viac

Ekonomika a biznis

Zobraziť viac

Šport

Zobraziť viac

TV Spark (VIDEO)

Zobraziť viac
Najčítanejšie v kategórii Kultúra a showbiznis