fbpx

Absolvuje ďalšiu disciplínu. Slovenka Jenčušová pôjde v Paríži aj časovku

Reklama
Na snímke slovenská cyklistka. Zdroj: INSTAGRAM/Nora Jenčušová

Slovenská cyklistka Nora Jenčušová absolvuje na OH v Paríži okrem cestných pretekov aj časovku jednotlivcov. V disciplíne bude môcť štartovať na základe relokácie miesteniek. Dnes o tom informoval Slovenský zväz cyklistiky na sociálnej sieti.

Na základe relokácie miesteniek pre časovku jednotlivcov sa do zoznamu dostalo aj Slovensko. Časovku pritom môže absolvovať iba športovec, ktorý súťaží na OH 2024 aj v cestných pretekoch. V nich mala Jenčušová už dávnejšie istý štart, keď splnila nominačné kritériá SZC. V individuálnej časovke sa predstaví celkovo 35 žien z 26 krajín sveta.

Relokácia miesteniek prebieha na základe poradia v renkingu Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI). Jenčušová sa tak v Paríži predstaví aj v svojej silnej disciplíne. V časovke jednotlivcov obsadila vlani na MS v Glasgowe šieste miesto v kategórii do 23 rokov. Na ME v holandskom Emmene si v rovnakej vekovej kategórii vyjazdila štvrtú priečku, keď iba dve sekundy ju delili od medaily.

Univerzitná majsterká sveta

Minulý mesiac na akademických MS FISU v kostarickom meste San Carlos získala zlato v individuálnych cestných pretekoch.

Jenčušová si tak odniesla kompletnú medailovú zbierku. 22-ročná Slovenka zvíťazila v Kostarike v cestných na pretekoch s hromadným štartom, keď v záverečnom šprinte porazila poľskú pretekárku Zuzannu Chylinsku.

„Som šťastná! V časovke som získala bronz, v kritériu striebro a teraz mám konečne zlato. Takže mám všetky tri medaily,“ uviedla vtedy pretekárka v tlačovej správe Slovenského univerzitného tímu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie