fbpx

Aj penisu určujeme ideálny vzhľad. Štúdia zistila, čo preferuje väčšina

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: FREEPIK/gpointstudio

Ideálny nos, tvár, hrudník u pánov a prsia a zadok u dám. Žiaduce proporcie si, podľa meniacich sa dobových požiadaviek, predpisujeme na celé telo. Americká štúdia teraz skúmala, ako muži a ženy nazerajú na „dokonalý“ penis.

Nebol v tom pritom len malicherný, všetečný záujem. Tím Kalifornskej univerzity mal na predmet svojho bádania jasne vyložený dôvod. Predovšetkým s ohľadom na operácie kvôli potvrdeniu rodovej identity rastie počet faloplastík, teda rekonštrukcií penisov. Mužský pyj lekári a lekárky vytvárajú čoraz častejšie. Ony rekonštrukcie samozrejme prihliadajú na estetické ohľady.

Pri pohľade zo strany dávali reakcie prednosť penisu, ktorého žaluď sa ľahko, v miernom uhle, skláňa dole. „Lenže literatúry popisujúcej ideálny vzhľad faloplastík je nedostatok,“ vysvetľuje štúdia, prečo sa vydala hľadať ideálny penis. Do bádania sa jej autorský kolektív pustil s cieľom ponúknuť akéhosi sprievodcu pacientom a operatérom. Súčasne však prišla so zistením, po akom penise vlastne túžime.

Proporcie, pomery, tvary

S nákresmi a zvedavými otázkami sa výskum obrátil celkom na 909 ľudí. 440 z nich sa identifikovali ako muži, 92 ako transgenderoví muži a 25 transgenderové ženy. Väčšina, 539 ľudí, sa hlásila k heterosexualite, 370 k homosexuálnej alebo inej orientácií. Mali medzi tridsať a tridsaťdeväť rokmi.

Autorský kolektív práce, ktorú vydal magazín Urology, im predkladal dokopy štrnásť počítačových obrázkov penisu, v erekcii, s obriezkou. Na obrázkoch boli upravené jednotlivé časti penisu, napríklad tvar žaluďa, dĺžka tela penisu, vzhľad corona glandis, rozšíreného valu, žľabu okraja žaluďa.

Opýtaní páni a dámy mali jednotlivé obmeny hodnotiť – a vedecký tím tak došiel k väčšinovo preferovanému vzhľadu penisu.

Ako by vyzeral ideálny penis?

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie