fbpx

Posledný školský víkend za rohom: Tieto HRADY a ZÁMKY chystajú rozprávkové programy

Reklama
Zdroj: Facebook/Múzeum mesta Bratislavy, trencianskyhrad.sk

Slovenské hrady cez leto ožívajú a užijú si ich nielen deti. Originálne rozprávkové predstavenia v podaní divadelných hercov alebo bábok, vystúpenia klaunov, choduliarov či sokoliarov a hradby ponorené do tajomnej tmy čakajú na vás už tento víkend. 

Trenčiansky hrad

Sokoliari na hrade

Kedy: jún (so – ne: 10:30, 13:30, 15:30), júl – august (ut – ne: 10:30, 13:30, 15:30)

O čo ide: Sokoliari zo skupiny FALCONARII budú v pravidelných časoch predvádzať sokoliarske umenie, odpovedať na zvedavé otázky, diváci sa dozvedia všetko nevyhnutné o chove, živote, výcviku či prirodzenom prostredí dravcov. Tí odvážnejší môžu disciplínu vycvičených dravcov okúsiť aj na vlastnej koži a povolené je aj fotografovanie, či už samotných dravcov alebo aj selfie so sokoliarmi.

Kaukliarsky festival

Kedy: 22.06.2024 od 10:00 do 17:30

O čo ide: Trenčiansky hrad obkľúčia tí najlepší z najlepších – kaukliari, klauni, žongléri a chýbať nebude ani fakír. V tento deň zažijete pravú kráľovskú zábavu, v škole malých klaunov na deti čakajú neobyčajní učitelia, klaunskú atmosféru rozprúdi aj legendárna bublinová show Mr. Bubble, kúzelník vás zasvätí do umenia mágie a aj bruchovravec si vás isto získa svojimi vtipnými vystúpeniami.

Spišský hrad

Tajomná noc so živými sochami

Kedy: 22.06.2024 od 21:00

O čo ide: Po západe slnka na hradnom nádvorí ožijú dejiny a vy sa budete môcť stretnúť zoči voči s kľúčovými postavami hradnej histórie. Týchto úloh sa zhostia talentované živé sochy už tradične v čisto bielych odevoch, ktoré návštevníci pod rúškom noci isto neprehliadnu.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie