fbpx

AKTUÁLNE: Gotická katedrála je v plameňoch. Jedna z veží horí

Reklama
Na snímke katedrála v Rouene na severe Francúzska, kde vypukol požiar. Zdroj: X/Miss Bowbibu⁷

V katedrále v Rouene na severe Francúzska vypukol vo štvrtok požiar, pri ktorom začala horieť jedna z veží. Starosta mesta Nicolas Mayer-Rossignol to oznámil na sociálnych sieťach. Podľa úradov bol na mieste zriadený evakuačný koridor. Zatiaľ neboli hlásené žiadne obete. Rozsah škôd a príčina požiaru sa vyšetrujú, píše portál idnes.cz.

Podľa agentúry Reuters sa veža katedrály v Rouene už niekoľko týždňov opravuje a v čase požiaru bola obklopená lešením a čiastočne zakrytá bielou plachtou. Úrady tvrdia, že sa im podarilo z budovy evakuovať všetkých ľudí. Na mieste sú teraz hasiči.

Na záberoch z televíznej stanice BFM bolo vidieť čierny dym stúpajúci z jednej z veží a dav okoloidúcich, ktorí udalosť sledovali.

Rouenská katedrála je celosvetovo známa vďaka obrazom francúzskeho impresionistu Clauda Moneta. Stavba sa nachádza v chránenej zóne mesta a je historickou pamiatkou od druhej polovice 19. storočia.

Francúzsko zažilo v roku 2019 požiar ďalšej slávnej pamiatky, keď plamene zničili veľkú časť slávnej katedrály Notre Dame v Paríži.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie