fbpx

Obľúbená slovenská banka mala obrovský výpadok. Nefungovala aplikácia ani výber hotovosti či platba kartou (aktualizované)

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Freepik

Obľúbená slovenská banka Tatra banka čelila obrovskému výpadku. Slováci mali problém vybrať si peniaze či dostať sa do aplikácie. Niektorí hlásili dokonca výpadok platby kartou, v obchodoch ostali mnohí bez možnosti dokončiť nákup.

Aktualizácia 18.00 – Tatra banka informuje, že všetky služby už fungujú.


Aktualizácia 17.30 – Aplikácia i webová stránka už funguje. Dokonca už viete aj previesť peniaze z účtu na účet.

Tatra banka na svojej stránke už o výpadku informuje.

„Vážení klienti, aktuálne evidujeme nedostupnosť niektorých našich služieb z dôvodu technického výpadku. Na odstránení jeho príčiny intenzívne pracujeme a budeme vás informovať, keď budú naše služby opäť plne dostupné. Za spôsobený nekomfort sa vopred ospravedlňujeme,“ uviedla banka.

Aktualizácia 16.45 – Tatra banke nefungovala ani ich stránka tatrabanka.sk.  Okolo 16.40 h už však začala nabiehať. Aplikácia už pravdepodobne tiež pomaly nabieha, ukáže vám len zostatok účtu.

Platby odoslať stále nemôžete. Ak sa o to pokúsite, vybehne na vás fráza, ktorá hovorí: „Vaša platba bude spracovaná neskôr. O jej výsledku dostanete správu do Vašej schránky správ.“

Pri odoslaní platby ukáže frázu, že platbu spracuje banka neskôr. Zdroj: iStream

Na výpadok sa ľudia sťažujú aj na stránke DownAlarmu. Pribúda stovka hlásení.

Pod ich posledným príspevkom na sociálnej sieti sa už objavujú otázky o dnešnom výpadku. „Dobrý deň, ospravedlňujeme sa za dočasnú nedostupnosť našich služieb. Na odstránení problému intenzívne pracujeme. Prajeme pekný deň,“ napísala banka.

Na snímke počet hlásení o 16.05 h. Zdroj: Down Alarm

Po otvorení aplikácie vybehne hlásenie, že „pri vykonávaní požiadavky nastala neznáma chyba“.

Snímka úvodnej obrazovky Tatra banky. Zdroj: iStream

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie