fbpx

AKTUÁLNE: Východné Slovensko zasiahlo zemetrasenie. Epicentrum bolo pri Jankovciach (aktualizované)

Reklama
Na snímke vľavo údaje o zemetrasení, vpravo následky zemetrasenia. Zdroj: Facebook/Severe Weather Slovakia o.z., Ladislav Krivda

Východné Slovensko zasiahlo vo štvrtok zemetrasenie. Pre TASR to potvrdil vedúci oddelenia seizmológie Slovenskej akadémie vied (SAV) Kristián Csicsay s tým, že aktuálne zisťujú viac informácií. Je podľa neho možné, že išlo o dotrasy minuloročného októbrového zemetrasenia.

Otrasy pocítili v okrese Vranov nad Topľou a v Humennom.

Podľa údajov oddelenia seizmológie SAV malo zemetrasenie magnitúdo 2,7. Epicentrum zaznamenali pri obci Jankovce v okrese Humenné. Podľa Csicsaya išlo o doteraz najsilnejší dotras, ktorý zároveň ľudia pocítili najintenzívnejšie.

Epicentrum malo 16 kilometrov od Humenného a nachádzalo sa v hĺbke deviatich kilometrov.

Na internete sa už objavujú príspevky ľudí, ktorých priamo zasiahlo. Ľudia spomínajú aj oblasti, kde otrasy cítili. Hovoria o obciach Lukačovce, Rafajovce, Nová Kelča, Piskorovce, Humenné, Jasenovce, Jankovce, Pakostov, Turcovce, Nižná Sitnica.

Starosta obce Ďapalovce v okrese Vranov nad Topľou Ján Cmár pre TASR potvrdil, že obyvatelia cítili otrasy trvajúce pár sekúnd, ktorým predchádzal hluk. „Aktuálne škody nemáme hlásené, no budeme to zisťovať,“ doplnil starosta.

Starosta Baškoviec v okrese Humenné Pavol Tamáš pre TASR uviedol, že otrasy boli jasne cítiť. Ani tam zatiaľ neevidujú novovzniknuté škody spôsobené zemetrasením. Koordinátorka pomoci pre obce postihnuté zemetrasením v Prešovskom samosprávnom kraji Lucia Sukeľová uviedla, že očakávajú nahlasovanie škôd v piatok (23. 2.).

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky momentálne neeviduje žiadne výjazdy ambulancií v súvislosti so štvrtkovým zemetrasením, podobne ani Hasičský a záchranný zbor a ani polícia.

 

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie