fbpx

Auto narazilo do brán pred sídlom britského premiéra, vodiča

Reklama
WA 39 Londýn - Policajti zasahujú po náraze auta do brán pred vstupom na ulicu Downing Street, kde sa nachádza sídlo britského premiéra v centre Londýna vo štvrtok 25. mája 2023. Londýnska Metropolitná polícia uviedla, že na mieste zadržala osobu podozrivú z trestného èinu poškodzovania a nebezpeènej jazdy. FOTO TASR/AP Police at the scene after a car collided with the gates of Downing Street in London, Thursday May 25, 2023. Police say a car has collided with the gates of Downing Street in central London, where the British prime minister’s home and offices are located. The Metropolitan Police force says there are no reports of injuries. Police said a man was arrested at the scene on suspicion of criminal damage and dangerous driving. It was not immediately clear whether the crash was deliberate. (James Manning/PA via AP)
Zdroj foto: TASR

Do brán pred vstupom na ulicu Downing Street v centre Londýna, kde sa nachádza sídlo britského premiéra, vo štvrtok narazilo auto. Zranených nehlásili. 

Londýnska Metropolitná polícia uviedla, že na mieste zadržala osobu pre podozrenie z trestného činu poškodzovania a nebezpečnej jazdy. Britský premiér Rishi Sunak bol v tom čase vo svojom úrade na známej adrese Downing Street číslo 10.

Polícia necelé dve hodiny po zrážke zrušila kordóny, ktoré vytvorila v londýnskej štvrti, kde sídli viacero vládnych úradov. Protiteroristická polícia zatiaľ nebola prizvaná k vyšetrovaniu prípadu.
Na videozázname zverejnenom na sociálnych sieťach vidno, ako pomaly idúce auto mieri priamo k bránam cez ulicu Whitehall, ktorá sa zvyčajne hemží štátnymi zamestnancami a turistami.

Bezprostredne nebolo jasné, či vodič do brán narazil úmyselne. Polícia uviedla, že okolnosti vyšetruje.
Stanica BBC zverejnila fotografiu, na ktorej muža so spútanými rukami odvádzajú z miesta policajti.
Prístup verejnosti na ulicu Downing Street je obmedzený a ťažké oceľové brány neustále chránia ozbrojení policajti.

Brány boli postavené v roku 1989 v reakcii na hrozby militantov Írskej republikánskej armády (IRA), ktorá tam v roku 1991 odpálila tri mínometné granáty. Jeden z nich explodoval v záhrade vládneho sídla, pričom vo vnútri vtedajší premiér John Major viedol zasadnutie kabinetu. Traja policajti a štátny zamestnanec utrpeli ľahké zranenia.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie