fbpx

Auto sa prevrátilo, jedna osoba to neprežila. Horskí záchranári zasahovali vo Veľkej Fatre

Reklama
Ilustračná fotografia (Zdroj: FACEBOOK/Air - Transport Europe, letecká záchranná služba)

Prevrátenie a pád osobného automobilu v strmom lesnom poraste v oblasti Rakytov pod vrcholom Nevedomá vo štvrtok (4.7.) neprežila jedna osoba, ďalší dvaja účastníci nehody sa zranili. Informovala o tom v piatok Horská záchranná služba (HZS) na svojom webe.

Posádke auta pomáhali horskí záchranári z Oblastného strediska Veľká Fatra, ktorých cez Operačné stredisko tiesňového volania požiadali o súčinnosť so záchrannými zložkami integrovaného záchranného systému. „Horskí záchranári sa po príchode na miesto podieľali na vyslobodení a transporte uviaznutej osoby. Žiaľ, u tejto osoby mohli príslušné zložky na mieste skonštatovať iba smrť,“ uviedla HZS.

Podľa informácií portálu tvnoviny.sk bol vek zosnulej osoby 37 rokov, dvaja zranení majú 31 a 39 rokov.

Telo následne odovzdali obhliadajúcemu lekárovi a Policajnému zboru SR. „Ostatní účastníci nehody boli so zraneniami odovzdaní do starostlivosti rýchlej zdravotnej pomoci na prevoz do nemocničného zariadenia,“ dodala HZS.

Bližšie informácie zatiaľ nie sú známe, otázky však vyvoláva terén, v ktorom sa nehoda stala. 

 

 

 

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie