fbpx

Auto: Teslu čaká v Číne zvolávacia akcia, ktorá sa týka 1,1 milióna vozidiel

Reklama
Zdroj foto: Pexels

Tesla musí v Číne pomocou aktualizácie softvéru vo viac než 1,1 milióna vozidiel odstrániť potenciálne bezpečnostné riziko.

Čínska štátna agentúra pre reguláciu trhu v piatok (12. 5.) uviedla, že americký výrobca elektromobilov musí zvolať autá na opravu, pričom akcia sa začne 29. mája. Celkovo sa to týka troch importovaných modelov Tesla a dvoch modelov vyprodukovaných v šanghajskom závode. Ide o vozidlá vyrobené v období od januára 2019 do apríla 2023.

Podľa čínskeho úradu sa problém týka bŕzd. Tesla by ho mala odstrániť aktualizáciou softvéru, ktorá sa zrejme bude realizovať prostredníctvom mobilného pripojenia, to znamená, že vozidlá nebude potrebné zvolať do servisu.

V novembri 2022 zahynuli pri nehode v juhočínskej provincii Kuang-tung dvaja ľudia potom, ako vozidlo Tesla Model Y vo vysokej rýchlosti vrazilo do davu. Čínske štátne médiá špekulovali, že dôvodom bolo zrejme zlyhanie bŕzd.

Čína je pre Teslu po Spojených štátoch druhým najdôležitejším trhom. Americká spoločnosť otvorila v roku 2019 svoj prvý medzinárodný výrobný závod „Gigafactory 3“ v Šanghaji.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie