fbpx

Bol to kšeft storočia. Koľko dostali Végh a Vémola za odvetu?

Reklama
Päť rokov bol stav vzájomných zápasov Attila Végh vs. Karlos Vémola 1:0 v prospech slovenského zápasníka. Zdroj: IInstagram, Attila Végh, Karlos Vémola

Očakávaný zápas medzi Attilom Véghom a Karlosom Vémolom v sobotu v noci vyhral český bojovník. Végha porazil Vémola pred takmer 30 tisíc divákmi na futbalovom štadióne Eden v Prahe. Informuje refresher.sk.

Zápas organizovala organizácia Oktagon MMA v rámci podujatia Oktagon 58. Išlo o odvetu duelu Végh/Vémola spred piatich rokov, ktorý vyhral Attila Végh.

Organizáciu Oktagon založili Čech Ondřej Novotný a Slovák Pavol Neruda, prevádzkovateľom organizácie je eseročka Neruda Production.  Vlani firma dosiahla tržby 11,2 milióna eur, čo bol medziročne takmer dvojnásobný nárast. Firma pritom vykázala zisk len sedem tisíc eur.

Organizátor predával možnosť pozrieť si zápas cez stream za 12,99 eura formou „pay per view“ na svojej platforme OktagonTV. Generálny partner podujatia, stávková kancelária Tipsport, ponúkala novoregistrovaným stávkarom online sledovanie súboja zadarmo.

Registrovaní klienti sa dostali k sledovaniu po minimálnej stávke 1,20 eura. Vstupenky na futbalový štadión Eden sa predávali od zhruba 50 do 600 eur podľa blízkosti ku klietke.

Historické odmeny pre zápasníkov

Aj keď podujatie začalo o šiestej popoludní, fanúšikovia sa napokon dočkali zápasu oboch bojovníkov krátko pred polnocou. Vémola ukončil súboj v druhom kole, po spolu piatich minútach a 45 sekundách Végha „uškrtil“ ramenom.

Karlos Vémola už v minulosti vyhlásil, že týmto duelom skončí zápasnícku kariéru. Végh pripustil i ďalšie exhibičné zápasy. Organizátor promoval zápas ako„najväčší turnaj v histórii, ktorý navždy prepíše dejiny česko-slovenskej bojovej scény“.

Organizácia Oktagon MMA sľúbila za zápas obom bojovníkom rovnakú sumu. Podľa portálu šport.sk a vyjadrení Karlosa Vémolu mohlo ísť o päťnásobok sumy, ktorú rivali dostali za zápas v roku 2019, čím by mohla dosiahnuť úroveň 200- až 300-tisíc eur.

„Myslím, že si zaslúžim dostať rovnaké prachy, ako dostane Attila, povedal Vémola jednu z jeho významných podmienok na uskutočnenie zápasu. „Chcel presne to, čo má on. Aj keby to bolo zadarmo,“ potvrdil Karlosove slová promotér Pavol Neruda v rozhovore pre Šport.sk.

Pavol Neruda v relácii Staredown na šport.sk odmenu nekomentoval. Iba potvrdil, že išlo o sumu vyššiu ako stotisíc eur a vyššiu odmenu zatiaľ žiadny zápasník na podujatí organizácie Oktagon MMA nedostal. Pri trvaní zápasu 345 sekúnd tak Végh aj Vémola získali biznis so sadzbou v prepočte viac ako 1,04 milióna eur za hodinu „práce“.

Vémola sa tak spoločne s Véghom stal najlepšie plateným zápasníkom v histórii Oktagonu.V hre však zostáva dovŕšenie spoločnej trilógie, kde by si priekopník českého MMA mohol prísť na ešte tučnejší balík. V porovnaní s honorárom českého svetového fightera Jiřího Procházku (31), ktorý bojuje v najlepšej organizácii zmiešaného bojového umenia – UFC, chodí Karlos ešte o žobráckej palici, informuje blesk.cz.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie