fbpx

Brankár nováčika z Humenného Kozel: Toto mesto a fanúšikovia si zaslúžia extraligu aj ďalší rok

Zdroj: ARCHÍV/Mesto Humenné

Hokejisti HC 19 Humenné prekvapili v minulej sezóne SHL, keď vyhrali súťaž po víťazstve vo finále play- off nad favorizovanou Žilinou. Oslavovali tak historický postup do Tipos extraligy, v ktorej nechceli hrať druhé husle. Po polovici základnej časti im však napriek niekoľkým pozoruhodným výkonom a výsledkom patrí posledná 12. priečka v tabuľke.

Jeden zo skvelých výkonov mužstva prišiel v piatok na domácom ľade, keď zverenci trénera Martina Štrbu zdolali majstrovské Košice 4:1. V nedeľu potom opäť pred vlastnými fanúšikmi podobný marš nezopakovali, keď prehrali so Slovanom Bratislava 1:5. Do 28. min. bol v bránkovisku nováčika Patrik Kozel, s ktorým sme si na úvod nášho rozobrali rozobrali tieto posledné zápasy.

„Proti Košiciam sme odohrali výborný zápas, ale tú nedeľu neviem, ako si mám vysvetliť – možno, keď sme videli, aký bol výsledok zápasu Michalovce – Slovan (10:1) sme si mysleli, že Slovan sa porazí sám. O výsledku rozhodla 2. tretina. Išli sme do nej za nerozhodného stavu. V obrane sme však nehrali disciplinovane, poodrážalo sa nám tam zopár pukov a za 5 minút nám tam do bránky popadali 4 góly, čo sa nám doteraz v extralige nestalo,“ hovoril nám v pondelok večer, po opadnutí emócií.

Pravdupovediac, očakávalo sa, že Slovan možno „schytá“ na východe ďalšiu prehru, pretože Humenčania posledné zápasy na vlastnom ľade odohrali vo veľkom štýle.

„Mali sme predtým 2 výborné domáce zápasy s Michalovcami a Košicami. Je veľká škoda, že to proti Zemplínčanom nevyšlo, pretože to bol vyrovnaný zápas. S Oceliarmi to bolo potom zaslúžené víťazstvo, kde sme odohrali skvelých 60 minút a aj mne sa super chytalo, nakoľko mi chlapci výdatne pomáhali. Veľmi dobre bránili a robili sme to, čo sme chceli robiť v obrane. Hodnotím to veľmi pozitívne,“ pokračoval brankár, ktorý v týchto dueloch dostal prednosť pred Rusom Galimovom.

Veci sa v kabíne nováčika dali do pohybu po príchode českého trénera Martina Štrbu. Mužstvo pod ním, až na posledný zápas, hralo veľmi dobre. Zlepšilo sa v disciplíne, systémovo, kombinačne.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie