fbpx

Brány festivalu Východná sa zatvorili, ministerka oceňuje pokojný priebeh

Reklama
Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

V nedeľu popoludní sa skončil 69. ročník Folklórneho festivalu Východná. Navštívilo ho 20.000 divákov. Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS) ocenila, že sa festival uskutočnil v pokojnej atmosfére. TASR o tom informovala riaditeľka odboru komunikácie Ministerstva kultúry (MK) SR Petra Bačinská.

„Folklórny festival Východná je srdcom nášho kultúrneho dedičstva a tento ročník opäť ukázal, že slovenský folklór má čo ponúknuť nielen nám, ale aj medzinárodnému publiku,“ uviedla ministerka. Poďakovala sa Národnému osvetovému centru, obci Východná a všetkým organizátorom, umelcom a návštevníkom, ktorí prispeli k priebehu podujatia.

Festival ponúkol tento rok 50 programov pre všetky generácie. Okrem hlavných scén mohli návštevníci zažiť aj školy a školičky spevu a tanca, prednášky a výstavy, jarmok a školu remesiel Ústredia ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV), či koncerty world music a mnoho ďalšieho. Vystúpilo takmer 2000 účinkujúcich. Na príprave festivalu sa podieľalo 32 členov organizačného štábu a mnohí ďalší z radov obce a dobrovoľníkov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie