V rovnaký deň, len niekoľko ulíc od PRIDE, sa v Bratislave konal aj protipochod s názvom Hrdí na rodinu!, organizované Alianciou za rodinu a Anton Chromíkom. Už trinásty ročník podujatia z dielne konzervatívnych organizácií sa niesol v duchu sloganu „Manželstvo chráni deti.“
Účastníci, často celé rodiny s deťmi, sa obliekli do červených tričiek s nápismi ako „Mama a otec navždy“ a po skončení Pride pochodovali mestom so svojím vlastným posolstvom.
Na Jakubovom námestí sa zhromaždili stovky účastníkov, ktorí spievali kresťanské piesne a modlili sa. Chromík vo svojom vystúpení oslavoval manželstvo ako spojenie muža a ženy, ktoré považuje za základ stabilnej spoločnosti. Spevák Peter Janku zaspieval pieseň oslavujúcu prirodzené pohlavie, stereotyp a tradičný model rodiny.

Do programu sa zapojil aj pomocný biskup Jozef Haľko, ktorý poukázal na duchovný význam spoločnej cesty v rodine. Prítomný bol aj podnikateľ Zoroslav Kollár, ktorý počas podujatia zbieral podpisy na založenie novej politickej strany s názvom Právo na pravdu.
Slovensko je bez registrovaných partnerstiev
Na rozdiel od susedného Česka či mnohých západných krajín, Slovensko doteraz neumožňuje ani len registrované partnerstvá pre páry rovnakého pohlavia. Viacerí politici pritom otvorene vystupujú proti právam LGBT+ ľudí.
Strana SNS napríklad minulý rok zverejnila billboardovú kampaň s informáciou, že zastavila financovanie projektov podporujúcich túto komunitu. Postoj časti vládnej koalície zostáva silne konzervatívny.
Dúhová vlna aj v Budapešti
Trend masových pochodov za práva menšín neobišiel ani región. V júni sa podobné podujatie konalo aj v Budapešti, kde sa napriek pôvodnému zákazu zo strany polície zišlo podľa organizátorov takmer 200-tisíc ľudí. Aj to dokazuje, že téma rovnosti a práv LGBT+ ľudí rezonuje naprieč strednou Európou stále intenzívnejšie.