fbpx

Búrka mala za následok smrť. Padajúca vetva usmrtila dieťa v kočíku, matka sa nestačila schovať

Reklama
Viacerými časťami Belgicka sa prehnala búrka. Zdroj: X/The Brussels Times

Do Belgicka sa prihnala silná búrka s krupobitím, ktorá prišla skôr, než meteorológovia očakávali. V bruselskom parku spadla vetva stromu na kočík s dieťaťom, ktoré krátko po nehode svojim zraneniam podľahlo. Informuje portál CNN Prima News.

Mamička s dvojmesačným dieťaťom išla na prechádzku do parku Wolvendael v štvrti Uccle. Výstraha pred búrkou platila od 17 hodiny, v rovnakom čase sa mali uzavrieť aj mestské parky.

Vietor o sile až 100 kilometrov za hodinu ale prišiel o hodinu skôr a ženu zastihol v parku.

Okoloidúci im po úraze pomohli dopraviť sa do neďalekej nemocnice svätej Alžbety, kde dieťa nakoniec zomrelo. O nešťastí v stredu informoval starosta Uccle Boris Dilliès.

Podľa hasičov búrka najhoršie zasiahla práve štvrť Uccle.

Bude vás zaujímať

Okrem nešťastia v parku sú všetky škody len materiálne. Popadané stromy zničili autá, pod prívalmi dažďa sa prepadla časť strechy obecného parkoviska. Vetvy na železničných tratiach sa podarilo rýchlo odstrániť, vlaky napriek tomu mali ešte v stredu mierne oneskorenie.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie