fbpx

Bútora: Do PVV za školstvo plánujeme zaradiť zmeny v obsahu a forme vzdelávania

Reklama
Bútora
Nový predseda vlády SR ¼udovít Ódor odštartoval v utorok 16. mája 2023 prvú zo série úvodných návštev ministerstiev, poèas ktorých sa oboznámi s aktuálnou situáciou v jednotlivých vládnych rezortoch. Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Daniel Bútora poèas tlaèovej konferencie na Ministerstve školstva SR 17. mája 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer *** Local Caption *** rezort školstvo Daniel Bútora TK

Zdroj foto: TASR

Do programového vyhlásenia vlády (PVV) za oblasť školstva plánuje minister školstva Daniel Bútora zaradiť zmeny v obsahu a forme vzdelávania, ale aj tému starostlivosti o segregované komunity a o deti z prostredia generačnej chudoby. Uviedol to nový minister školstva, vedy, výskumu a športu SR po tom, ako predseda vlády SR Ľudovít Ódor v stredu popoludní navštívil rezort školstva.

Predseda vlády zdôraznil, že za posledné roky bolo školstvo deklaračne vždy prioritou, ale v implementačnej rovine to pokrivkávalo. Priznal, že za pár mesiacov toho veľa nestihnú spraviť, ale musia hovoriť o témach, ktoré sú dôležité. Pripustil, že chcú prilákať mozgy na Slovensko či udržať talentovaných ľudí v krajine. „Som rád, že s ministrom školstva sme v tomto na jednej lodi a chceme pripraviť konkrétne kroky pre ďalšiu vládu,“ povedal Ódor.

Vicepremiérka zodpovedná za plán obnovy a využívanie eurofondov Lívia Vašáková poznamenala, že rezort školstva má v rámci plánu obnovy najambicióznejšiu agendu v oblasti reforiem. Teší ju, že sa podarilo už schváliť školský zákon, ale aj to, že v pokročilom stave je implementácia kurikulárnej reformy. Počas stretnutia podľa nej hovorili aj o využívaní peňazí z európskych štrukturálnych a investičných fondov.

Personálne zmeny Bútora veľmi neplánuje robiť, s tímom je spokojný. „V tento tím vkladám veľkú dôveru a kontinuitu,“ dodal Bútora.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie