fbpx

Ceny ropy strmo klesli

Reklama
Na snímke preèerpávacia stanica na ropu v ropnom termináli na chorvátskom ostrove Krk v meste Omišalj 18. marca 2023. FOTO TASR - Jaroslav Novák *** Local Caption *** profil preèerpávacia stanica ropný terminál chorvátsky ostrov Krk ilustraèná snímka ropovod potrubie rúry

Foto: TASR

Ceny ropy vo štvrtok popoludní strmo klesli po tom, ako Rusko bagatelizovalo pravdepodobnosť ďalšieho zníženia produkcie aliancie OPEC+. Aj silnejší dolár mal vplyv na ceny ropy, keďže zdražuje jej nákupy v iných menách.

Ruský vicepremiér Alexander Novak vo štvrtok v rozhovore pre noviny Izvestija uviedol, že Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej spojenci pravdepodobne neprijmú žiadne nové kroky na obmedzenie ťažby.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v júli sa vo štvrtok o 18.39 h SELČ predával po 71,68 USD (66,77 eura). To bolo o 2,66 USD alebo 3,58 % menej ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania.

Cena júlového kontraktu na severomorskú ropnú zmes klesla o 2,55 USD alebo 3,25 % na 75,81 USD za barel.

(1 EUR = 1,0735 USD)

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie