fbpx

Českí tvorcovia predstavili novinku. Hra umožní vyskúšať si život astronauta vo virtuálnej realite

Reklama
Ilustračná snímka. Zdroj: FREEPIK/Lifestylememory

V stredu 21. februára predstavili českí tvorcovia tímovú multiplayerovú hru, ktorá hráčom umožní vžiť sa vo virtuálnej realite do kože astronautov na Medzinárodnej vesmírnej stanici. Podľa tvorcov je možné hrať túto novinku aj na počítači a do virtuálneho sveta nazerať v móde pozorovateľa.

V spolupráci dvoch katedier školy České vysoké učení technické v Prahe, konzultačnej spoločnosti Deloitte a organizácie Planetum – Hvezdáreň a planetárium mesta Praha vznikla nová úniková hra, informuje idnes.cz.

Hra ukáže priebeh kozmického letu, ale aj bežný život na obežnej dráhe, s ktorým sú často spojené nebezpečenstvo a riziká.

„Išlo nám o vytvorenie autentického prostredia, ktoré bude v účastníkoch vzbudzovať silný zážitok z misie do vesmíru. K tomu patrí najmä simulovaný stav beztiaže, v ktorom je potrebné predmety uchytiť pomocou suchého zipsu, inak by voľne plávali vo vzduchu. Aj ľudia sa musia naučiť pohybovať v priestore, odrážať sa od madiel a pridržiavať sa ich, čo si pomerne rýchlo osvojí,“ približuje David Sedláček zo spomínanej vysokej školy.

Časť vecí vynechali

Niektoré veci však radšej vo virtuálnej realite vynechali. Hra napríklad neumožňuje hráčom obracať sa vo vzduchu, pretože by to v nich vyvolávalo nevoľnosť, približuje forbes.cz.

Novú hru si budú môcť najskôr vyskúšať študenti Gymnázia Jozefa Božka v Českom Tešíne a Smíchovskej strednej priemyselnej školy a gymnázia, ale tiež návštevníci Planetária Praha.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie