Český youtuber prehral viac ako milión korún. HAZARD, ktorému prepadol, STRIEHNE aj na vaše DETI

Na snímke youtuber Petr Brunner. Zdroj: REPROFOTO/Youtube/EvilBender47, pixabay.com/stevepb
Reklama

Populárny český youtuber Petr Brunner, známy pod prezývkou Bender, priznal, že za posledný rok a pol prehral viac ako milión českých korún, čo je takmer 40-tisíc eur. Neboli to však automaty, stávkovanie ani lotérie. Hazard, ktorému prepadol vás prekvapí.

O svoj príbeh sa podelilo vo svojom videu na YouTube a spracoval ho aj portál iDnes.cz.

Zdanlivo nevinná zábava s nákladnými dôsledkami

Závislosť na hazardných hrách nie je len o kasínach či stávkovaní, ale môže sa prejaviť aj v menej nápadných formách, ako sú loot boxy – herné truhlice s náhodnými predmetmi. Mechanizmus je jednoduchý: hráč si zakúpi box s náhodnými odmenami, pričom šanca na hodnotné predmety je nízka a náklady často presahujú ich reálnu hodnotu.

Petr Brunner sa stal obeťou tejto závislosti, keď míňal peniaze na loot boxy v hre Counter-Strike 2. Spočiatku šlo o menšie sumy vo voľnom čase, no postupne to prerástlo do utrácania väčšiny jeho úspor na špecializovaných webových stránkach fungujúcich ako online kasína. „Hanbím sa, naozaj extrémne,“ priznáva vo videu.

Výstraha pre ostatných

Brunner svoje video natočil ako varovanie pred rizikami hazardných mechanizmov vo videohrách. „Riešte ten problém, nesnažte sa presviedčať ostatných alebo samých seba, že ,sú to moje peniaze‘,“ apeluje na svojich divákov. Pod videom sa objavili komentáre od ďalších známych youtuberov, ktorí zdieľali svoje skúsenosti s hernými systémami využívajúcimi prvky gamblovania.

Streamer Herdyn, známy ako hráč mobilných hier, uviedol: „Ako dlhoročný hráč mobilných hier vnímam tieto predátorské mechanizmy, ktoré z ľudí vyťahujú peniaze. Je strašné, ako každá druhá hra obsahuje prvky hazardu, čo normalizuje míňanie reálnych peňazí.“

Hazard vo videohrách pod drobnohľadom

Fenomén loot boxov v hrách ako Counter-Strike je v poslednej dobe predmetom diskusií. Online kasína, ktoré ponúkajú loot boxy, často obchádzajú právne predpisy tvrdením, že nejde o hazard, ale o „súťaže alebo losovania“. Navyše cielia na mladších hráčov, často bez overenia veku, čo zvyšuje riziko, že sa neplnoletí stanú obeťami závislosti.

Dôležitosť regulácie

Brunnerov príbeh podčiarkuje nutnosť regulovať herné mechanizmy s prvkami hazardu. Hoci loot boxy pôsobia ako zábava, môžu mať vážne dôsledky pre hráčov všetkých vekových kategórií. Brunnerov odkaz je jasný – hazard môže byť nebezpečný, aj keď je skrytý za fasádou nevinných hier.

Reklama
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda

Zobraziť viac

Zo zahraničia

Zobraziť viac

Z domova

Zobraziť viac

Kultúra a showbiznis

Zobraziť viac

Ekonomika a biznis

Zobraziť viac

Šport

Zobraziť viac

TV Spark (VIDEO)

Zobraziť viac
Najčítanejšie v kategórii Ekonomika a biznis