fbpx

Chorvátsko: Na pomoc proti povodniam nasadili armádu

Reklama
WA 3 Nova Drenèina - Vojak a vojaèka naplåòajú vrecia pieskom poèas zápalv v dedine Nova Drenèina Sisacko-moslavinskej župe v strednom Chorvátsku pri hraniciach s Bosnou a Hercegovinou v pondelok 15. mája 2023. Záchranné tímy a stovky vojakov nasadili v pondelok do povodòami postihnutých oblastí v Chorvátsku. Silné dažde poèas uplynulých dní spôsobili rozvodnenie riek a voda zaplavila domy, cesty i verejné budovy v niektorých mestách. FOTO TASR/HINA Nova Drenèina, 15.05.2023. - Ministar obrane Mario Banožiæ obišao je pripadnike Hrvatske vojske koji su u ponedjeljak angažirani na aktivnostima obrane od poplave na podruèju Nove Drenèine u Sisaèko-moslavaèkoj županiji. Na terenu se trenutno nalazi oko 150 pripadnika Hrvatske vojske s pripadajuæim materijalnim sredstvima, i to na podruèju Nove Drenèine oko 100 pripadnika te na podruèju Hrvatske Kostajnice 50 pripadnika Hrvatske vojske *** Local Caption *** protipovodòové opatrenie vreco vrecia piesok

Zdroj foto: TASR

Záchranné tímy a stovky vojakov nasadili v pondelok do povodňami postihnutých oblastí v Chorvátsku.

Silné dažde počas uplynulých dní spôsobili rozvodnenie riek a voda zaplavila domy, cesty i verejné budovy v niektorých mestách.

V meste Obrovac v Severnej Dalmácii museli prerušiť vyučovanie po tom, čo školské budovy zaplavila voda. Zaplavené bolo aj jeho centrum a časti mesta sa ocitli aj bez dodávok elektriny.

V neďalekom meste Gračac sa približne desať ľudí muselo presunúť na vyššie poschodia alebo sa evakuovať pred povodňovou vlnou.

Na pomoc záplavami postihnutým obyvateľom a do budovania protipovodňovej ochrany nasadili v pondelok asi 300 vojakov, ktorí obyvateľov v zaplavených domovoch zásobovali jedlom a pitnou vodou. Chorvátsky premiér Andrej Plenkovič vyhlásil, že vláda poskytne obyvateľom všetky nevyhnutné zdroje i pomoc.

Úrady v meste Hrvatska Kostajnica na hraniciach s Bosnou a Hercegovinou vyhlásili stav núdze pre dramatické stúpanie hladiny rieky Una. Povodne tiež postihli jej dolný tok na severozápade Bosny.

Meteorológovia v krajine predpovedali v nadchádzajúcich dňoch ďalšie zrážky.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie