fbpx

Chorvátsky Grob: Domácnostiam obnovili pitnú vodu, IMAZ je núteným správcom

Reklama

Zdroj foto: Unsplash

Domácnosti vo viacerých častiach Chorvátskeho Grobu v okrese Senec, ktorým v stredu ráno odstavili pitnú vodu, k nej opäť majú prístup. Dodávku vody obnovil prevádzkovateľ verejného vodovodu a kanalizácie v obci Inštitút monitoringu a analýz (IMAZ), ktorý sa stal núteným správcom vodárenskej infraštruktúry. TASR o tom informovali z obecného úradu. Dôvodom odstávky bol narastajúci dlh spoločnosti Agilita vodárenská spoločnosť (AVS).

„Mojou jedinou prioritou bolo túto zložitú situáciu vyriešiť v čo najkratšom možnom čase, aby obyvatelia dotknutých lokalít mali vodu čím skôr,“ zdôraznila starostka obce Vladimíra Vydrová.

Obyvatelia dotknutých lokalít obce Chorvátsky Grob budú odteraz uhrádzať vodné a stočné spoločnosti IMAZ. Tá sa rozhodnutím Okresného úradu Bratislava stala núteným správcom. V tejto súvislosti bude vodárenská spoločnosť v najbližších dňoch vykonávať zároveň aj odpočty vodomerov.

Odstavenie dodávky vody sa týkalo odberných miest prevádzkovaných spoločnosťou AVS. Dôvodom má byť jej narastajúci dlh za vodné a stočné, ale aj neoprávnený odber pitnej vody bez uzatvorenej zmluvy. Dlh sa mal vyšplhať na viac ako 210.000 eur. AVS vo svojej reakcii pre TASR uviedla, že spoločnosť IMAZ porušuje konkrétne zákonné ustanovenia. Kroky IMAZ-u vníma ako konanie, ktoré občanov obce dostáva do pozície rukojemníkov. Zároveň podotkla, že za prerušenie dodávky pitnej vody je zodpovedná obec Chorvátsky Grob, ktorej zákonná povinnosť zabezpečiť dodávku pitnej vody je upravená v zákone o obecnom zriadení.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie