Podľa správ holandských médií svedkovia objavili ešte živé dieťa v pondelok okolo 17:00 v Audi Q2 s belgickými poznávacími značkami, ktoré bolo zaparkované v priemyselnej zóne. Bábätko, podľa očitých svedkov, malý chlapec, ktorý mal zrejme len niekoľko mesiacov, vraj ležalo úplne samo vo svojej detskej sedačke na zadnom sedadle auta. V Rotterdame bolo neskoro popoludní okolo 25 stupňov.

„Polícia potom rozbila okno na aute, aby vyslobodila dieťa. Naši kolegovia zistili, že bábätko je skutočne vo veľmi znepokojujúcom stave. Následne boli zalarmovaní záchranári,“ uviedol hovorca.

Do priemyselného areálu dorazili tri sanitky a vrtuľník. „Zdravotníci sa pokúsili dieťa resuscitovať,“ uviedla polícia. Dieťa však nedokázali priviesť späť k životu.

Viac ako 50 stupňov Celzia

Zatiaľ nie je jasné, ako dlho dieťa v aute skutočne bolo. Po hodine na prudkom slnku by v aute bolo viac ako 50 stupňov Celzia. „Okolnosti tragédie sa momentálne vyšetrujú,“ uviedla holandská polícia.

Zatkli jedného muža

Policajti doposiaľ zadržali jedného muža. Ešte v pondelok večer ho vypočúvali. Rotterdamská polícia pôvodne nechcela povedať, aký vzťah má s bábätkom a či má belgické občianstvo. Podľa informácií portálu ad.nl, má ísť o otca dieťaťa.

V utorok ráno ho opäť prepustili – stále nie je jasné, či ho vyšetruje prokuratúra v Holandsku.