Dbáte na dostatok tekutín? Opakované CHYBY pri pití vody odhaľujú skryté riziká pre naše zdravie

voda-vodovod
Ilustračné foto. Zdroj: Freepik/wirestock, Pixabay, istock
Reklama

 

Zaujímavým zistením tiež je, že úroveň mikroplastov bola asi šesťkrát vyššia u ľudí, ktorí trpeli demenciou. Vedci sú ešte opatrní pri vyvodzovaní príčinných súvislostí, pretože mozog ľudí trpiacich demenciou môže aj prirodzeným spôsobom koncentrovať množstvo týchto čiastočiek.

Aj keď presnejšie dopady na ľudské zdravie ešte budú musieť byť predmetom ďalších výskumov, terajšie poznatky a zistenia sú znepokojujúce.

Vplyv kontaminácie vody mikroplastami na ľudský organizmus je v štádiu vedeckých bádaní, avšak existuje predpoklad, že súvisí s narúšaním imunitného systému a rovnováhy hormónov.

Citlivosť na zmeny

Náš organizmus je citlivý na akékoľvek zmeny či prítomnosť látok v tele. Vyššie spomenuté chemikálie môžu mať negatívny dopad na rovnováhu buniek či imunitu.

Chronický zápal môže vzniknúť prítomnosťou nebezpečných látok v tele, čo vedie k extrémnej reakcii imunitného systému. Telo navyše môže spustiť proces poškodzovania vlastných tkanív a orgánov.

Kontaminácia vody má neblahý vplyv na črevný systém, keďže narúša rovnováhu baktérií, ktoré sú zdraviu prospešné. Následne dochádza k oslabenej činnosti organizmu, ktorý sa podľa štúdie nedokáže dostatočne brániť proti baktériám či iným ochoreniam.

Zaistite si kvalitnú vodu

Zavedením praktických krokov v našej domácnosti zmiernime dôsledky nebezpečných látok vo vode a tým ochránime náš imunitný systém. Aby sme si zachovali skutočne pevné zdravie, nie je dostačujúce iba množstvo vypitej vody za deň, ale jej kvalita a bezpečnosť.

Jedným z účinných opatrení je zakúpenie certifikovaného vodného filtra, ktorý likviduje napríklad ťažké kovy, PFC či iné látky.

Pokiaľ si nie ste istí kvalitou vody, máte rodinný dom so studňou, prípadne ste v oblasti, kde potrubná sieť má už desiatky rokov, môžete sa obrátiť na príslušné úrady, kde vám otestujú vodu z vodovodu.

Hygienici pravidelne zverejňujú aktuality o kvalite vody v danom regióne, preto stojí za zmienku sledovať správy alebo webové stránky úradov, ktoré informujú o tejto skutočnosti.

Vo všeobecnosti ale platí, že tak, ako je nebezpečná dehydratácia, rovnako zlé môže byť nadmerné pitie tekutín, ktoré nezvládnu vaše obličky. Snažte sa preto dodržiavať odporúčané množstvo prijímaných tekutín a pozorovať váš organizmus, najmä, ak si pýta ďalší dúšok vody, dodáva portál Mega we care.

1 2
Reklama
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda

Zobraziť viac

Zo zahraničia

Zobraziť viac

Z domova

Zobraziť viac

Kultúra a showbiznis

Zobraziť viac

Ekonomika a biznis

Zobraziť viac

Šport

Zobraziť viac

TV Spark (VIDEO)

Zobraziť viac
Najčítanejšie v kategórii Zdravie