fbpx

Deň po stiahnutí z Avdijivky. Ukrajinská armáda odrazila útok v Záporoží

Reklama
Vojaci vo vojne na Ukrajine. Zdroj: X/Megan S.

Ukrajinská armáda uviedla, že jej vojaci v sobotu odrazili veľký ruský útok v Záporožskej oblasti. Stalo sa tak v deň, keď Kyjev po mesiacoch vyčerpávajúcich bojov oznámil stiahnutie svojich vojsk z Avdijivky v Doneckej oblasti.

„Obranné sily v Záporožskom sektore včera odrazili ruský útok,“ uviedol generálny štáb na sociálnej sieti X. Podľa nej na ruskej strane padlo asi 70 vojakov a zničených bolo 18 kusov techniky, vrátane troch tankov.

Príspevok odprevadil videom, na ktorom je vidieť, ako sa útočiace jednotky a obrnené vozidlá dostávajú pod paľbu obrancov. Mnohé z nich sú zasiahnuté.

Ruská strana sa k útoku zatiaľ nevyjadrila, pripomenula agentúra Reuters.

Ukrajinský generálny štáb vo svojej nedeľnej pravidelnej zvodke tiež uviedol, že ruské sily sa pokúsili 13-krát neúspešne zaútočiť blízko Robotyne v Záporožskej oblasti.

Ide o oblasť, kam Ukrajina smerovala hlavný nápor svojej protiofenzívy z minulého roka. Ukrajinskí vojaci vtedy dokázali postúpiť o niekoľko kilometrov a oslobodiť menší počet dedín, potom ich však zastavila ruská obrana. Okolie Robotyne teraz tvorí frontový výbežok, informuje iDNES.cz. 

Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Oleksandr Syrskyj v sobotu uviedol, že ukrajinské jednotky sa stiahli z Avdijivky v Doneckej oblasti, aby neboli obkľúčené. Išlo o najväčšiu zmenu na fronte od mája 2023, kedy Rusi po dlhých krvavých bojoch dobyli Bachmut.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie