fbpx

Desivá nehoda: Vodička zmietla skupinu cyklistov vrátane detí, zasahoval vrtuľník

Reklama
Nehoda sa stala v pondelok popoludní pri Katoviciach na Strakonicku. Zrážku zrejme spôsobila žena vo vozidle, ktorá sa vyhýbala protiidúcemu autu. Zdroj: X/Policie ČR

Pri nehode na Strakonicku narazilo auto do skupiny cyklistov, medzi ktorými boli prevažne deti. Traja utrpeli ľahšie zranenia, ťažšie zranenia má dospelý, ktorý ich na bicykli sprevádzal. O nehode informovali policajti na sociálnej sieti X. Na mieste zasahuje vrtuľník záchrannej služby.

Nehoda sa stala v pondelok popoludní pri Katoviciach na Strakonicku. Zrážku zrejme spôsobila žena vo vozidle, ktorá sa vyhýbala protiidúcemu autu. Skupinu cyklistov tvoril väčší počet detí. Zraneného muža dopravil do nemocnice vrtuľník záchranárov.

Podľa záchranárov išiel muž na bicykli bez prilby, utrpel poranenia hlavy a chrbta.

„Muž, ktorý skupinu viedol, správne išiel na poslednom mieste a deti mal pred sebou. Apelujeme na vodičov, aby v období prázdnin počítali so zvýšeným počtom cyklistov a dodržiavali bezpečné vzdialenosti,“ povedal hovorca juhočeskej polície Jiří Matzner.

Na juhočeských cestách sa v pondelok už jedna tragická nehoda stala. Ráno zomrel pri Protivíne na Piesecku vodič osobného auta, ktoré sa zrazilo s nákladným vozidlom.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie