fbpx

Djokovič potvrdil to, o čom sa šuškalo. Odhlásil sa z turnaja v Miami. Dôvodom je aktuálna slabá forma

Reklama
Srbský tenista Novak Djokovič. Zdroj: TASR/AP

Srbský tenista Novak Djokovič sa nepredstaví na turnaji ATP Masters 1000 v Miami, ktorý patrí pod tzv. Sunshine Double a začne sa 20. marca. Informovali o tom viaceré zahraničné zdroje. Djokovič tak uzavrie časť sezóny na amerických betónoch a bude sa plne sústrediť na Roland Garros na prelome mája a júna.

Srbský tenista Novak Djokovič sa odhlásil z turnaja ATP Masters 1000 v Miami. Líder svetového rebríčka to potvrdil v sobotu prostredníctvom sociálnej siete X.

„Žiaľ, tento rok nebudem hrať na Miami Open. V tejto fáze mojej kariéry sa snažím nájsť rovnováhu medzi súkromným a tenisovým programom. Je mi ľúto, že nezažijem jedných z najlepších a najvášnivejších fanúšikov na svete. V budúcnosti sa teším na účasť na turnaji v Miami,“ uviedol 36-ročný Srb.

Djokovič si môže dovoliť vynechať turnaj v Miami, pretože tu neštartoval od roku 2019 a nemusí tak obhajovať žiadne body.

Tenista zažíva nevydarený vstup do sezóny. Najskôr vypadol v semifinále Australian Open s Talianom Jannikom Sinnerom, v Dubaji ani neštartoval a na práve prebehajúcom podujatí v Indian Wells skončil na rakete 20-ročného Taliana Lucu Nardiho, ktorému podľahol v troch setoch 4:6, 6:3, 3:6. Turnaj na Floride sa začína 19. marca a pri Djokovičovej absencii bude najvyššie nasadeným hráčom Španiel Carlos Alcaraz.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie