Doma mali problém prepnúť do play-off módu, napriek tomu sú Spišiaci v semifinále: Wojnar: Rozhodla aj naša chytrosť

Na snímke lavička Spišskej Novej Vsi, uprostred tréner Vlastimil Wojnar v druhom zápase štvrťfinále play-off hokejovej Tipos extraligy medzi HK Spišská Nová Ves – HC '05 Banská Bystrica v Spišskej Novej Vsi 19. marca 2024. Zdroj: FOTO TASR/František Iván

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zopakovali úspech spred roka. Podobne ako vtedy, tak aj tentoraz sa zverenci českého trénera Vlastimila Wojnara prebojovali do semifinále Tipos extraligy. A tak ako minulý ročník, tak aj teraz boli ich štvrťfinálovým súperom hráči HC´05 Banská Bystrica, ktorí tentoraz nemali nárok pomýšľať na prípadný úspech. Spišiaci totižto sériou prešli hladko 4:0 na zápasy.

Všetko sa to začalo v Spiš Aréne. V 1. štvrťfinálovom zápase sa domáci tešili z víťazstva po góle v predĺžení, ktorý strelil útočník Nellis. 2. zápas sa dlho niesol v znamení výsledkovej dominancie hostí, ho v absolútnom závere Spišiaci zasypali brankára Krošelja 3 gólmi a radovali sa z víťazstva 4:2.

V Banskej Bystrici to bol v 3. zápase dlho boj. Spišiaci viedli 2:0 aj 3:1, no Banskobystričania gólom Turnbulla v poslednej minúte dokázali vyrovnať na 3:3. Predlžovalo sa tak, nuž a opäť sa radovali zverenci trénera Vlastimila Wojnara, ktorí vyhrali 4:3 pp. V poslednom zápase série to bola už len labutia pieseň pre domácich hráčov – Spišiaci duel absolútne opanovali, vyhrali 6:3 a v najkratšom možnom čase postúpili do semifinále.

Český tréner Vlastimil Wojnar po poslednom zápase hovoril nasledovne:

„Samozrejme, Banská Bystrica už nemala čo stratiť a bolo vidieť, že všetko vložila do záverečnej tretiny. Tento spôsob hry sme očakávali a povedali sme si, že budeme dobre brániť a vyčkávať na brejky. To sa nakoniec potvrdilo. Duel však nebol ľahký. Prehrávali sme 0:1, následne sme hrali oslabení o dvoch hráčov, kde sme to parádne zvládli a zrejme toto bol taký bod zlomu,“ nechal sa počuť.

S postupom do semifinále sú na Spiši spokojní, vedia však, že túto bitku zvládli prioritne preto, že boli rozhodnejší v kľúčových fázach zápasov. Vedeli na seba strhnúť momentum. Zlomovým bodom bol aj fantasticky zvládnutý záver zápasu číslo 2 v Spišskej Novej Vsi.