fbpx

Jazda bez „vodičáku“ skončila nehodou: Zranilo sa šesť osôb, medzi nimi aj dieťa

Reklama
Zdroj: REPROFOTO/tvnoviny.sk

Pri nedeľnej nehode pri Trnovci nad Váhom v okrese Šaľa sa zranilo šesť osôb, vrátane deväťročného dieťaťa. Kolíziu mal spôsobiť 42-ročný vodič bez vodičského oprávnenia.

Všetky záchranné zložky zasahovali v sobotu (18.11.) pri večernej nehode medzi obcami Jatov a Trnovec nad Váhom. „Zo zadokumentovaných stôp je zatiaľ zrejmé iba to, že jedno z vozidiel prešlo do protismeru a došlo k čelnej zrážke,“ uviedol dopravný znalec Roman Červinka, informuje portál tvnoviny.sk.

Túto informáciu potvrdila aj hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Viktória Barloková. „Muž vo veku 42 rokov, ktorý viedol vozidlo Volkswagen Passat, pravdepodobne prešiel do protismeru, kde narazil do vozidla Kia Sportage,“ priblížila.

Náraz bol taký silný, že auto, v ktorom sedelo 9-ročné dieťa, skončilo prevrátené na streche.

Zranilo sa šesť ľudí 

Pri nehode utrpeli štyri osoby ľahké zranenia, dve osoby sa zranili ťažko. Najhoršie je na tom 9-ročné dievčatko, ktoré má ťažký úraz. Momentálne leží v nemocnici na bratislavských Kramároch.

Bez vodičského oprávnenia

Vodič, ktorý za zrážku očividne nemohol, alkohol v dychu nemal. Druhý muž tiež nepil. Zarážajúce ale je, že nikdy nebol držiteľom vodičského oprávnenia. Napriek tomu viezol dve neplnoleté dievčatá. Momentálne sa čaká na výsledky testov na drogy.

„Pri jazde v extraviláne vzhľadom na rýchlosť 90 kilometrov za hodinu treba byť opatrný, pretože čelné zrážky vozidiel mávajú vážnejšie následky ako počas jazdy v obci, kde je tá rýchlosť podstatne nižšia,“ povedal Červinka.

Príčiny a okolnosti nehody polícia vyšetruje. Vodičovi podľa Borlokovej odobrali krv na zistenie prítomnosti alkoholu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie