fbpx

Dnes a zajtra sa konajú finálne debaty medzi Korčokom a Pellegrinim pred 2. kolom prezidentských volieb (prehľad)

Reklama
Vľavo na snímke Ivan Korčok. Vpravo Peter Pellegrini. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák, Martin Baumann

Druhé kolo prezidentských volieb nás čaká už túto sobotu a dvom kandidátom na hlavu štátu zostávajú posledné príležitosť na to, aby oslovili svojich voličov. Ivan Korčok a Peter Pellegrini sa stretnú v spoločných dueloch na RTVS či Markíze. Dokopy sa budú konať ešte tri predvolebné diskusie.

Záverečné rozhovory odštartovalo Radio Express v utorok 2. apríla o 12:00. Pôvodne sa mali rozhovoru zúčastniť obaja kandidáti, no Peter Pellegrini sa diskusie nezúčastnil. DennikN informuje, že svoju neúčasť mal oznámiť cez víkend. „Bolo to iba na úrovni ‚možno prídeme, možno neprídeme‘,“ citujú Závodského.

V utorok 2. apríla o 20:30 sa kandidáti v spoločnosti moderátora Michala Kovačiča stretnú na Markíze, diskusia sa odohrá v priestoroch Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca.

Portál omediach.com cituje riaditeľa Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza, Michala Kratochvíla, ktorý hovorí, že „keďže ide o finálny diskusný súboj, z ktorého vzíde budúci slovenský prezident, rozhodli sme sa jeho dôležitosť podporiť aj netradičným miestom konania. Namiesto klasického štúdia ho budeme v priamom prenose vysielať z pôsobivých priestorov Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca v Bratislave.

Posledný očakávaný duel sa odohrá v stredu 3. apríla na verejnoprávnej RTVS o 20:10, diskusiu budú viesť Marta Jančkárová a Marek Makara.

Druhé kolo volieb prezidenta sa bude konať v sobotu 6. apríla. Volebné miestnosti budú otvorené od 7.00 do 22.00 h.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie