fbpx

E. Heger chce rokovať o spoločnom postupe s Modrými, MF a Mostom-Híd

Reklama
Na snímke nezaradený poslanec NR SR Eduard Heger poèas rokovania 90. schôdze parlamentu 16. mája 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian *** Local Caption *** dane diskusia návrh zákon oslobodenie príjmy matky mladí bývalý premiér

Líder mimoparlamentnej strany Demokrati a expremiér Eduard Heger pozval lídrov subjektov Modrí – Európske Slovensko, Mosta-Híd a Maďarského fóra (MF) na rokovanie o spoločnom postupe v súvislosti s parlamentnými voľbami. Rokovať chce s nimi v najbližších dňoch.

„Chceme spájať demokratické hlasy, pretože iba spoluprácou zabránime zhoršeniu chaosu a návratu Smeru a oligarchie po voľbách. S týmto cieľom som dnes pozval lídrov demokratických strán – Modrých, Mosta-Híd a Maďarského fóra na rokovanie v najbližších dňoch o spoločnom postupe,“ skonštatoval v stanovisku Heger.

Líder MF Zsolt Simon pre TASR v piatok povedal, že nebude na kandidátke s Demokratmi. „Po tom, čo sa šéf Demokratov priznal k tomu, že nevedia vládnuť a sami organizovali chaos, by sme sa neradi s nimi spájali,“ skonštatoval Simon. Jeho Maďarské fórum sa nedávno premenovalo na zoskupenie strán s názvom Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana.

Odídenci z platformy Most-Híd v rámci strany Aliancia založili Most-Híd 2023. Strana sa dohodla na volebnej spolupráci s Modrými. Most-Híd 2023 a Modrí deklarovali, že chcú spoločne osloviť aj ďalšie strany ako MF a Demokratov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie