fbpx

Európa možno stojí na prahu novej doby ľadovej. Aj počasie na Slovensku ovplyvňuje globálne otepľovanie

Reklama
Ilustračná foto. Zdroj: Pexels - Sonya Livshit

Nadmerne vysoké teploty v konečnom dôsledku možno skončia prčesne opačne, ako sa očakáva. Európa podľa všetkého stojí na prahu novej ľadovej doby.

Najnovšie matematické modely naznačujú, že po oteplení oceánov sa zastaví Golfský prúd.

Sever Európy by bol neobývateľný. My na Slovensku by sme mali klímu podobnú tej na severe Spojených štátov či v oblastiach ruských polo-stepí. Prišlo by to náhle, možno už o niekoľko rokov. Podľa vedcov ide o bod zlomu, informujú tvnoviny.sk. 

Na východe môžu pretrvávať povodne 

V okresoch Michalovce a Trebišov bez rieky Roňavy stále platia výstrahy druhého stupňa pred povodňami. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojom webe.

„Podľa predpokladaného vývoja poveternostnej situácie očakávame na Latorici a Bodrogu pokles ešte na úrovni druhého stupňa povodňovej aktivity,“ uviedli meteorológovia.

Na celom území má dnes pretrvávať malá oblačnosť.

Na strednom Slovensku bude polooblačno, prípadne malá oblačnosť. Poobede malá oblačnosť, ojedinele polooblačno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 2 až 9 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 0 do 8 °C. Nočné teploty budú dosahovať 1 °C až 4 °C, priemerne 3 °C. Bude fúkať premenlivý severný až juhozápadný vietor rýchlosťou 4 km/h až 7 km/h.

Na západe bude malá oblačnosť. Poobede jasno, ojedinele polooblačno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 5 až 12 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 2 do 11 °C. Nočné teploty budú dosahovať 5 °C až 8 °C, priemerne 7 °C. Bude fúkať premenlivý severný až juhozápadný vietor rýchlosťou 4 km/h až 14 km/h.

Na východe bude polooblačno, prípadne malá oblačnosť. Poobede malá oblačnosť, ojedinele polooblačno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 2 až 8 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od -1 do 7 °C. Nočné teploty budú dosahovať 1 °C až 3 °C, priemerne 2 °C. Bude fúkať severný až severovýchodný vietor rýchlosťou 14 km/h, miestami bezvetrie.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie