fbpx

Európa sa bojí oprávnene. Útokov nožom bude pribúdať, tvrdí exdiplomat

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: facebook/WienerPolizei

Strach z útokov nožom je oprávnený, bude ich pribúdať. Ohrozené je nielen Nemecko, ale aj ďalšie časti západnej Európy. Tvrdí to Sayer Daudzai, bývalý veľvyslanec Afganistanu v Spojených arabských emirátoch. Svoju rodnú zem opustil vo chvíli, keď sa k moci dostal Taliban, píše denník Bild. V súčasnosti žije v USA a pracuje ako analytik.

„Neprekvapuje ma, čo sa teraz v Nemecku deje,“ hovorí Dauzai. Reaguje na prípady posledných dní, keď páchateľmi brutálnych útokov nožom po celom Nemecku boli Afganci.

„Očakávam, že takýchto útokov bude pribúdať nielen v Nemecku, ale aj v ďalších častiach západnej Európy a možno aj v USA,“ dodal v denníku Bild.

Najväčší problém podľa diplomata je v nedostatočnom preverovaní utečencov, ktorí sa do Európy dostávajú nelegálnym spôsobom. „Zamestnanci imigračných úradov nemajú takmer žiadne informácie o situácii v Afganistane. U týchto ľudí neexistujú žiadne viacnásobné kontroly. To je dôvod, prečo sa tí, ktorí by mohli predstavovať nebezpečenstvo, neodfiltrujú,“ povedal.

Afganistan nie je jedinou krajinou pôvodu, kde nemecké úrady nie vždy presne vedia, s kým majú tú česť. Po príchode do Európy sa mnoho migrantov zbavuje svojich pasov, s ktorými opúšťajú domovské krajiny, aby zamaskovali svoju identitu.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie