„Fakt nám už d*be v tej krajine?“ vyhlásil Fico na tlačovke. Podľa psychológa jeho vulgárny slovník prispieva k stigmatizácii duševných ťažkostí

Reklama

Matúš Bakyta, expert na syndróm vyhorenia, sa priznal v Denníku N k užitiu lieku proti úzkosti z výsledku prezidentských volieb. Na jeho priznanie reagoval nahnevane premiér Robert Fico (Smer-SD).

“Keď som sa v nedeľu v noci zobudil a prečítal si výsledky volieb, bol som rád, že mám doma liek proti úzkosti“, prezradil Denníku N Bakyta. „Ten mi pomohol zvládnuť tú prvú obrovskú vlnu sklamania, pomohol mi ešte na pár hodín zaspať a v kútiku duše dúfať, že to bol iba zlý sen. Ráno som bol vďačný, že môžem objať manželku a psíka, hoci sme obaja boli z tých správ zdrvení,“ uviedol.

Robert Fico na tlačovej konferencii nahnevane kritizoval otázku novinárky, ktorá sa ho pýtala, kde bude novozvolený prezident krajiny Peter Pellegrini počas svojho mandátu bývať.

„Čo to zase za blbosti riešite? Tak teraz sa, samozrejme, ideme zaoberať hovadinami. Keď je zvolený Pellegrini, všetci ste z toho hotoví, všetci plačete, dávate si lieky,“ vyhlásil a vysmial reakciu psychológa Bakytu.

„To je neskutočné, aby som ja čítal v slovenských novinách. Fakt nám už drb* v tej krajine. To čo robíte?“ reagoval na článok Robert Fico. Zdôraznil, že Peter Pellegrini „vyhral v demokratických voľbách“. Médiám odkázal, aby ho nechali plniť úlohu prezidenta, informuje standard.sk.

Fico na tlačovej konferencii stigmatizoval duševné ťažkosti a hanlivo urážal státisíce voličov Ivana Korčoka, ktorí mohli intenzívnym spôsobom prežívať povolebný smútok, píše refresher.sk.

K jeho komentáru sa pridala aj europoslankyňa Monika Beňová. Tá Bakytu označila za „progresívneho psychológa“. Ľuďom, ktorí po voľbách zažívali negatívne emócie, odkázala, aby si išli  „spraviť dobrý nedeľný obed alebo zašportovať“.

Bakyta reakciu vrátil

„Viac ako 15 rokov sa pracovne venujem téme duševného zdravia – súčasťou starostlivosti oň je aj otvorenosť a scitlivovanie spoločnosti. Státisíce ľudí na Slovensku zažívajú rôzne psychické ťažkosti – od miernych a krátkodobých až po celoživotné psychiatrické diagnózy. Vulgárny slovník („Fakt nám už drbe v tej krajine?“) prispieva k ďalšej stigmatizácii a môže odrádzať ľudí od vyhľadania pomoci,“ uviedol psychológ na sociálnej sieti.

Reklama
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda

Zobraziť viac

Zo zahraničia

Zobraziť viac

Z domova

Zobraziť viac

Kultúra a showbiznis

Zobraziť viac

Ekonomika a biznis

Zobraziť viac

Šport

Zobraziť viac

TV Spark (VIDEO)

Zobraziť viac
Najčítanejšie v kategórii Z domova