Smutnú správu priniesol portál The Guardian. William Russell sa objavil hneď v prvej epizóde populárneho seriálu, ktorú BBC odvysielala v roku 1963. Sériu odštartovala scéna, v ktorej vedec Ian Chesterton objaví modrú telefónnu búdku. Z nej vylezie starší pán a predstaví sa ako doktor. Russel mu na to po anglicky odpovie: „Doctor who?!“

„Dvíhame poháre a pripíjami si na Williama Russella, ktorý nás opustil len pár mesiacov pred svojimi 100. narodeninami. Stal sa kľúčovou súčasťou Pána času. Skvelý herec a milý muž,“ napísal na sociálnej sieti X herec Nicholas Pegg, ktorý sa na tvorbe seriálu tiež podielal.

„William Russel (1924 – 2024). Aká smutná strata, William hral Doktorovho úplne prvého spoločníka, Iana Chestertona, v roku 1963. Skvelý, svižný, vtipný, srdečný herec,“ vyjadril sa producent Russell T. Davies.

Herec si okrem spomínaného seriálu zahral v množstve ďalších filmov a seriálov, no hviezdil aj na divadelných doskách. Jeho syn Alfred Enoch je tiež úspešným hercom – v kultovom počine Harry Potter stvárnil Deana Thomasa.