fbpx

Fortuna liga: Nikto im už neveril. A predsa je Slovan majstrovský!

Reklama

Zdroj foto: skslovan.com

Fortuna liga: Nikto im už neveril. A predsa je Slovan majstrovský!

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa tešia zo zisku majstrovského titulu. Spečatili ho včera na banskobystrických Štiavničkách, kde pred viac ako 6- tisícovou návštevou vyhrali 2:1. Ich zisk titulu je o to cennejší, že pred viac ako mesiacom zverenci trénera Vladimíra Weissa naháňali v tabuľke Dunajskú Stredu a zisk titulu v ich podaní sa zdal byť utopistický. A predsa je ich!

Obdivuhodný tabuľkový prevrat

Slovan Bratislava nezažíval vydarenú sezónu. Platilo to na domácej – ligovej scéne, kde platil daň za úspešné účínkovanie v pohárovej Európe. V nej sa Belasí dostali až do jarnej vyraďovacej fázy, do osemfinále Konferenčnej ligy, v ktorom nešťastne stroskotali na švajčiarskom FC Bazilej. Toto pohárové účinkovanie, ktoré naplnilo klubovú podľa možností po okraj malo za následok, že Slovan sa výsledkovo potkýnal. Až tak, že po 4 rokoch k titulu, pre Slovan vysnívaného, bola bližšie Dunajská Streda.

DAC sa po príchode trénera Adriána Guľu chytil a bola to práve remíza na Tehelnom poli (0:0) na jeseň, ktorá odštartovala neskoršiu 18- zápasovú šnúru Dunajskej Stredy bez prehry. DAC hral dobre. Systémovo, disciplinovane, kompaktne, takticky na výške… Neprekvapilo teda, že využil slabšie chvíľky Belasých. Pred vzájomným zápasom na Tehelnom poli pred mesiacom mal DAC náskok 6 bodov a v chrbte spomínanú šnúru neporaziteľnosti, ktorú však Slovan víťazstvom 2:1 pretrhol a dostal sa na dotyk, dohmat prvého miesta…

Prišli ďalšie zaváhania DAC- u, v Trnave (1:1) a hlavne v Podbrezovej (0:2), po ktorých išiel na čelo Slovan. Pred vzájomným zápasom v MOL Aréne tak mal všetko vo svojich rukách a v Dunajskej Strede pred týždňom sa mu aj podarilo vyhrať (3:2).

Včera tak v Banskej Bystrici mohol spečatiť zisk majstrovského titulu. Stačil mu bod. Na remízu však zverenci trénera Vladimíra Weissa nehrali, čo dali znať od úvodu stretnutia, na zaplnených Štiavničkách. Viac ako 6000 fanúšikov na tribúnach boli svedkami skorého gólu Aleksandra Čavriča, ktorý v 12. min svojim 14. gólom v sezóne poslal Slovan do vedenia. To navýšil opäť Čavrič po premenenom pokutovom kope, ktorému predchádzal faul brankára MFK Dukla Matúša Hrušku na Malika Abubakariho. Domáca Dukla už len znížila v 89. min po zásahu Davida Depetrisa.

Vladimír Weiss: Na predkolá Ligy majstrov potrebujeme kvalitu

Po zápase sme si na pozápasovej tlačovej konferencii mohli vychutnať tak- trochu zničeného trénera Vladimíra Weissa, ktorý bol však akiste šťastný, nakoľko oslavoval 5. titul Slovana v rade. Pre neho to bolo potvrdenie 3.titulu, odkedy šéfuje lavičke Belasých: „Som unavený, ale šťastný, že sme to zvládli… Pred našim domácim zápasom na Tehelnom poli s Dunajskou Stredou tomu málokto veril. Vyhrali sme však a dalo nám to šancu na zvrátenie ligy a som rád, že som bol taký prorok, keď som povedal, že sa nebude rozhodovať v poslednom kole. Stalo sa- zvládli sme to,“ rozprával na tlačovej konferencii a pokračoval.

„Klobúk dolu pred mužstvom, pretože sme prakticky vyhrali všetky posledné zápasy a zaslúžene získali titul. V ťažkých chvíľach sa ukázala skúsenosť a kvalita mužstva. Slovan bude hrať predkolá Ligy majstrov a na to potrebuje kvalitu. Bude ťažké to zopakovať. Musíte aspoň postúpiť do Konferenčnej ligy UEFA, aby sme naplnili náš budget (rozpočet), ktorý je postavený aj na financiách z európskych pohárov. Nie je jednoduché ťahať tento kolos, aj štadión.“

Spomenul aj majiteľa, Ivana Kmotríka: „Rodina Kmotríkovcov dáva nejaké peniaze, my si takisto musíme na seba nejako zarobiť. Z pohárovej Európy, teda štadiónu, ato nie je ľahké. Náklady sú obrovské. Preto som bol aj ja pod tlakom a som rád, že sme dokázali Ivanovi Kmotríkovi trochu uľahčiť. Doniesli sme peniaze z Európy a naplnili štadión, a to je najpodstatnejšie,“ zakončil Vladimír Weiss. st.

Slovan si titul majstra Slovenska zaslúžil. Prioritne preto,že v záverečných fázach sezóny ukázal dominantnejšiu/ výsledkovo presvedčivejšiu formu ako Dunajská Streda, ktorá sa výsledkovo potkýnala, zatiaľ čo náš majster víťazil.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie