fbpx

FOTO a VIDEO: Panika v lietadle. Motor pri lete zachvátili plamene, muselo núdzovo pristáť

Reklama
Na snímkach horiace lietadlo spoločnosti Virgin Australia. Zdroj: X/@Aviation_Voice

Panika a strach o život. To bezpochyby pociťovali pasažieri na palube lietadla spoločnosti Virgin Australia, ktoré muselo núdzovo pristáť. Z jedného jeho motora totiž začali šľahať plamene.

Hororový zážitok majú za sebou pasažieri pondelkového letu z novozélandského Queenstownu do austrálskeho Melbourne. Krátko po štarte totiž začal horieť jeden z motorov.

„Niečo sa stalo s jedným motorom. Tento motor bol vyradený z prevádzky,“ citoval New Zealand Herald slova hovorcu novozélandských hasičov a záchranárov.

Požiar pravdepodobne spôsobil vták, ktorý vletel do motora lietadla. S odkazom na hovorcu leteckej spoločnosti to uviedol web Australian Broadcasting Corporation.

Na palube lietadla bolo 67 cestujúcich a šesť členov posádky. Podľa prevádzkového riaditeľa leteckej spoločnosti Stuarta Aggsa sa pri incidente nikto nezranil.

Lietadlo muselo núdzovo pristáť na letisku v meste Invercargill, ktoré sa nachádza asi 200 kilometrov od Queenstownu. Aerolinka cestujúcim zaistila nocľah a v utorok ráno ich odviezla autobusom späť do Queenstownu, kde nastúpili na náhradné lety.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie