fbpx

FOTOGALÉRIA: Dunaj v Bratislave prekročil 2. povodňový stupeň. Očakáva sa jeho vyliatie na Tyršovom nábreží (aktualizované)

Reklama
Na snímke zvýšená hladina rieky Dunaj o 7. hodine ráno v Bratislave v stredu 5. júna 2024. Zdroj: FOTO TASR/Jaroslav Novák

Hladina Dunaja počas včerajšieho dňa a v noci až do dnešného rána stále rástla. Pod Devínom už počas včerajšej noci prekročila prvý povodňový stupeň a ráno dosiahla ročnú povodeň. Očakávalo sa, že v Bratislave bude kulminovať o pár hodín, avšak najnovšie predpovede ukazujú, že hladina bude stúpať až do nočných hodín. V týchto chvíľach prekročila hladina úroveň 2. povodňového stupňa, píše imeteo.sk.

Podľa optimistických predpovedí mala hladina Dunaja v Bratislave kulminovať dnes v dopoludňajších hodinách. Ráno sa však situácia rapídne zmenila a Dunaj prekvapil. Podľa najnovších predpovedí si obyvatelia hlavného mesta nevydýchnu ani do neskorých večerných hodín.

Hladina Dunaja pod Devínom prekročila 1. povodňový stupeň ešte počas predošlej noci, pričom hladina rieky cez deň až do dnešného rána ďalej rástla.

Najvyššiu meranú hodnotu pre stanicu Devín dosiahla hladina o 6:15 h, kedy sa pohybovala na úrovni 687 cm. Už o 6:30 h však postupne začala klesať na úroveň 686 cm.

Na stanici Devín – Lom dosiahla hladina ešte vyššie hodnoty. K 6:30 h narástla k úrovni 723 cm, o 6:45 h už klesla na 721 cm.

Aktuálne dosahuje Dunaj výšku 696 cm. Hladina však spôsobuje veľké problémy. Z dôvodu povodňovej aktivity 1. stupňa bola vyhlásená mimoriadna situácia na zastavanom území, ktoré je trvale obývané obyvateľmi. Vybrežením rieky Dunaj sú priamo ohrození na živote, zdraví a majetku.

Dunaj práve prekročil výšku 750 cm

V Bratislave Dunaj taktiež stále rastie. Prvý povodňový stupeň prekročil ešte počas minulej noci. Ráno o 6:45 h sa hladina pohybovala na úrovni 734 cm. Kulminovať mal Dunaj v Bratislave v dopoludňajších hodinách, a to medzi 9.00 až 11.00 hod.

Krátko pred 10:00 h už dosahovala hladina Dunaja úroveň 741 cm a naďalej rastie. O 13.00 h prekročila hladina rieky hranicu úrovne 2. povodňového stupňa s hodnotou 752 cm.

V neskorých večerných hodinách by mal zároveň Dunaj v Bratislave kulminovať tesne nad 2. povodňovým stupňom na úrovni vyše 750 cm. Všetko naznačuje tomu, že do večerných hodín bude v našom hlavnom meste hladina Dunaja ešte stúpať až do výšky okolo 770 cm.

Vyliatie na Tyršovom námestí

Polícia očakáva v najbližších hodinách vyliatie rieky Dunaj na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3 4 5 6
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie