fbpx

Francúzsko: Muž pri meste Metz postrelil piatich ľudí, zrejme išlo o drogy

Reklama
Zdroj foto: francebleu.fr

Najmenej piatich ľudí postrelil muž pri meste Metz na severovýchode Francúzska blízko luxemburských hraníc, uviedli v nedeľu tamojšie úrady.

Jedna zo zranených osôb je podľa nich v ohrození života, dve ďalšie obete utrpeli ťažké strelné zranenia.

K streľbe došlo podľa úradov ešte v sobotu vo večerných hodinách. Útočník spustil paľbu z auta na skupinu mladých ľudí v obci Villerupt severne od mesta Metz v departemente Meurthe-et-Moselle. Miesto, kde došlo k streľbe, je podľa tamojších predstaviteľov známe obchodovaním s drogami.

Jedna z postrelených osôb je maloletá, najstaršia obeť streľby má 30 rokov, píše DPA. Noviny Le Parisien v nedeľu uviedli, že páchateľa už medzičasom polícia identifikovala. Miestni predstavitelia však túto informáciu nepotvrdili a naďalej o ňom hovorili ako o páchateľovi na úteku.

Noviny tiež citovali úrad miestneho starostu Pierra Spiazaka, podľa ktorého možno predpokladať, že v prípade streľby mohlo ísť o vyrovnávanie si účtov. Vo Francúzsku totiž často dochádza k tomu, že osoby pohybujúce sa prostredí obchodu s drogami vezmú spravodlivosť do svojich rúk, konštatuje DPA. Zvlášť postihnutá je v tejto súvislosti juhofrancúzska metropola Marseille.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie