fbpx

Gymnazista napadol spolužiakov. Troch pobodal, nôž otočil aj proti sebe

Reklama
Na snímkach zábery z miesta školy, kde nožom útočil 17-ročný gymnazista. Zdroj: X/@Strombock, @visegrad24

V škole v západonemeckom Wuppertale vo štvrtok dopoludnia útočník nožom zranil niekoľko študentov. Podozrivý je podľa ministra vnútra spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko Herberta Reula 17-ročný študent tej istej školy. Bol tiež zranený. Polícia ho zadržala.

Podľa polície boli zranení štyria ľudia, dvaja vážne. Podľa štátneho zastupiteľstva má zranenia, ktoré ohrozujú jeho život, aj útočník. „Podľa mojich informácií si ich privodil sám,“ povedal minister Reul poslancom krajinského snemu.

Polícia nespresnila okolnosti incidentu, iba oznámila, že v škole sa nestrieľalo. Policajný hovorca z Düsseldorfu, pri ktorom Wuppertal leží, uviedol, že incident sa stal na gymnáziu Wilhelma Dörpfelda a že na miesto prišlo veľké množstvo policajtov. Dorazili aj hasiči a na mieste boli školskí psychológovia.


Školská budova bola evakuovaná a prehľadaná. Okolo poludnia polícia oznámila, že študenti sú v bezpečí. Úrady predpokladajú, že páchateľ konal sám.

Polícia sa o dianí na škole dozvedela vďaka tiesňovému volaniu zo sekretariátu školy, uviedol Reul. O motíve činu podľa neho zatiaľ nie sú informácie.

Veľa žiakov podľa DPA zažilo dramatické minúty. Jeden žiak agentúre povedal, že jeho kamarát videl bežať po schodisku dole dvoch krvácajúcich starších študentov. „Pomyslel som si, že sa možno pobili,“ povedal. Potom ale podľa neho zaznela zo školského rozhlasu výzva, aby sa žiaci uzamkli v učebniach. „Potom sme pred dvere posunuli stoly a posadili sme sa dozadu na zem,“ vypovedal študent. „Mali sme veľký strach,“ dodal.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie