fbpx

HC Slovan Bratislava musí nutne nájsť cestu k víťazstvám. Belasí po dvojzápase v Košiciach prehrávajú vo štvrťfinálovej sérii 0:2 na zápasy

Reklama
Na snímke tím HC Slovan Bratislava. Zdroj: TASR - František Iván

Takto si to s určitosťou nepredstavovali. Hokejisti HC Slovan Bratislava majú za sebou úvodný dvojzápas štvrťfinále play-off v Košiciach. Zverencom trénera Petra Oremusa sa v nich ani trochu nedarilo, keď v pondelok prehrali 2:6 a v utorok 4:5. Od piatka sa séria sťahuje do Bratislavy a Belasí jednoznačne potrebujú chytiť nový dych, nájsť cestu k víťazstvám a otočiť nepriaznivo sa vyvíjajúcu sa sériu. Inak môžu mať už v sobotu po sezóne.

Rýchly koniec si v belasom tábore nechcú za žiadnych okolností pripustiť. Platí však, že úvodné 2 zápasy hráči Slovana nezvládli. Stalo sa tak prioritne preto, že domácich Oceliarov púšťali do príliš veľa šancí a tí sa pred brankárom Godlom poväčšine nemýlili – až 11 (!) inkasovaných gólov na ľade súpera nie je dobrá vizitka. S takým defenzívnym prevedením sa Slovanu len ťažko bude pomýšľať na prípadný zvrat v sérii. Čiže alfou a omegou pred piatkovým zápasom je markantné zlepšenie defenzívy.

Po utorkovom 2. zápase série hovoril tréner Peter Oremus nasledovne. Ako vždy otvorene a k veci. „Tentoraz bol náš výkon výrazne lepší ako v 1. zápase. Boli sme pohyblivejší, agresívnejší a vytvorili sme si dostatok gólových šancí. 4 z nich sme premenili na gól. Škoda, že sme nedali viac gólov. Rozhodol 4. a 5. gól v našej sieti po situáciách, ktoré sa nám v podobných zápasoch nemôžu stávať. Tam sme prepadli a súper to náležite využil,“ vyjadril sa skúsený tréner, ktorý prišiel v polovici decembra k mužstvu zo Zvolena.

Predsa však na prejave a výkone Belasých našiel pozitíva. „Som rád, že sme si v záverečnej tretine vytvorili tlak a do 3. zápasu série musíme vstúpiť tak, ako sme skončili predošlý. Vieme, že nám nič iné neostáva iba zvládnuť oba domáce zápasy, aby sme vyrovnali nateraz pre nás nepriaznivú sériu. Košice v úvodných zápasoch lepšie riešili gólové situácie, no verím, že v domácich zápasoch to budeme lepšie zvládať my,“ hovoril Peter Oremus, ktorý Slovan náramne herne i výsledkovo pozdvihol.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie