fbpx

Herát zasiahlo ďalšie silné zemetrasenie, hlásia 80 zranených

Reklama
Zdroj: FOTO TASR/AP

Najmenej 80 zranených si vyžiadalo v stredu skoro ráno ďalšie silné zemetrasenie s magnitúdou 6,3 v provincii Herát na západe Afganistanu, ktorú už počas uplynulého víkendu zasiahlo ničivé zemetrasenie a séria silných dotrasov. TASR o tom informuje na základe správ agentúr AP a DPA.

Najnovšie zemetrasenie zrovnalo zo zemou aj približne 700 domov v obci Chahak, ktorú predošlé otrasy nepostihli. Dosiaľ však nehlásili nijaké obete, keďže tamojší obyvatelia sa v uplynulých dňoch z oblasti preventívne evakuovali do dočasných stanových prístreškov. Stredajšie zemetrasenie vyvolalo v oblasti aj zosuv pôdy, ktorý zablokoval jednu z hlavných cestných komunikácií.

Epicentrum najnovších otrasov, vchádzajúcich z hĺbky 10 kilometrov, stanovila americká geologická služba (USGS) neďaleko mesta Herát, metropole rovnomennej provincie.

Zemetrasenie s magnitúdou 6,3 a séria dotrasov zasiahli uplynulú sobotu oblasť v okolí mesta Herát. Otrasy úplne zrovnali zo zemou prinajmenšom 20 dedín a podľa afganskej vlády vedenej Talibanom pri nich zahynulo najmenej 2400 ľudí a ďalších vyše 2000 utrpelo zranenia. Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (UN OCHA) uvádza, že otrasy si vyžiadali viac ako 1000 mŕtvych, pričom ich následky postihli vyše 11.000 ľudí. Taliban obyvateľom zasiahnutej oblasti prisľúbil výstavbu nových domov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie