Hnutie Hamas zaútočilo aj na izraelský festival, zabilo 260 civilistov. Záchranár tvrdí, že o akcii teroristi dobre vedeli

Zdroj: FOTO TASR/AP
V článku na istream.sk sa dočítate:
  • Kedy spustilo islamistické militantné hnutie Hamas prvý útok na Izrael
  • Koľko obetí si vyžiadal útok
  • Akými zbraňami útočilo militantné hnutie

Mal to byť hudobný festival „plný dobrých správ“ na oslavu židovského náboženského sviatku. Namiesto zábavy však boli účastníci Supernovy nútení utekať do bezpečia alebo sa schovávať. Hnutie Hamas zavraždilo 260 návštevníkov, viacerých civilistov znásilnili alebo uniesli.

Islamistické militantné hnutie Hamas v sobotu (7. októbra) spustilo nečakaný útok na Izrael, ktorý zasiahlo vyše 2 200 rakiet. Podľa prvých odhadov si útok vyžiadal najmenej 40 civilných obetí. Izraelský predseda vlády Benjamin Netanyahu v nedeľu vyhlásil, že Izrael sa nachádza vo vojne.

Keď sa zábava zmení na nočnú moru

Bojovníkom militantného hnutia sa podarilo preniknúť do Izraela, kde ich vyčíňanie zachytávajú videá kolujúce na sociálnych sieťach, upozorňuje Startitup. Jedno z videí, ktoré sa objavilo na internete, poukazuje na streľbu na vonkajšom festivale Supernova, ktorý sa konal v Negevskej púšti pri kibuci Reim, len pár kilometrov od Pásma Gazy.

Video zobrazuje účastníkov festivalu, ako sa pokúšajú udalosť opustiť na autách. Vznikla však panika a okamžite sa dali na útek. Na videu počuť aj výstrely.

Podľa denníka Jerusalem Post militanti spustili paľbu na nič netušiacich návštevníkov festivalu, tých sa pokúsili evakuovať bezpečnostné zložky. Mnohí z nich boli nútení sa schovať.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie