fbpx

Horúčavy pokračujú aj dnes. Priprav sa na búrky, SHMÚ vydal výstrahy

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR/DPA, Roman Hanc

Dnes budú opäť pokračovať horúčavy, ale aj búrky. Teplota sa môže vyšplhať až na 37 stupňov Celzia. Meteorológovia preto vydali výstrahy vo viacerých okresoch.

Počasie v našej oblasti aktuálne ovplyvňujú dva výrazné tlakové útvary. Po zadnej strane tlakovej výše k nám prúdi od juhozápadu mimoriadne teplý vzduch a zároveň sa nad našou oblasťou vlní studený front, píše portál imeteo.sk.

Vplyvom toho sme včera na Slovensku zažívali plošné a výrazné horúčavy, ktoré vyháňali teplotu až nad hranicu +37 °C. Počas uplynulej noci sa však v niektorých regiónoch, predovšetkým západného Slovenska vyskytli búrky, ktoré priniesli mierne ochladenie.

Vo štvrtok nás tiež čaká ďalší horúci deň, ale horúčavy budú menej plošné a viac sa sústredia nad východné Slovensko. V porovnaní so včerajším dňom nás však čaká oveľa viac búrok.

Teploty nad +35 °C

Predpoveď na dnešný deň avizuje, že teploty sa nad hranicu +35 °C dostanú na menšom počte lokalít. Najteplejšie by dnes malo byť na juhu východného Slovenska, kde je predpoklad aj toho, že sa teploty opäť dostanú niekde na úroveň okolo +37 °C a najvyššia pravdepodobnosť je v okresoch Trebišov a Michalovce.

Oveľa príjemnejšie teploty sa dnes očakávajú na severe Slovenska, predovšetkým na severe stredného Slovenska, kde by sa teploty mohli dostať nad +30 °C len výnimočne.

V nižšie vyznačených oranžových okresov sa dnes očakáva atakovanie hranice +35 °C. V žltých okresoch by sa dnešné maximá mali dostať na +32 až +34 °C a v zelených okresoch budú teploty do +32 °C.

Horúčavy by tak mali byť menej extrémnejšie a nie tak plošné ako včera. Dopomôže k tomu aj viac kopovitej oblačnosti, z ktorej sa počas dnešného popoludnia budú tvoriť búrky.

 Nebezpečné búrky prídu popoludní

Prítomnosť studeného frontu, ktorý zabezpečuje vlhkejší vzduch, ktorý sa ľahšie labilizuje zapríčiní popoludňajšiu tvorbu kopovitej oblačnosti a následný výskyt búrok.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie