fbpx

Hudba: Pavol Hammel vystúpi s projektom Zelená pošta v Košiciach a Bratislave

Bratislava 12. mája (TASR) – Fanúšikovia Pavla Hammela a Zelenej pošty majú poslednú šancu užiť si tento legendárny album v koncertnom prevedení 24. mája v Košiciach a 25. mája v Bratislave.

Reklama

Počas bratislavského koncertu odspieva pieseň Ľalia poľná aj pezinský chrámový zbor Ad Una Corda. TASR o tom informovala PR manažérka Silvia Turnerová.

„Rád by som spolu s kapelou pozval fanúšikov na koncerty, lebo do Košíc a Bratislavy sa už s projektom Zelená pošta neplánujeme vrátiť. Veľmi sa teším, že septembrové koncerty boli vypredané a fanúšikovia z nich odchádzali nadšení. Verím, že tomu bude aj teraz, koncom mája,“ prezradil Hammel.

Na pódiu spolu s ním budú hrať poprední slovenskí hudobníci Fero Griglák, Martin Valihora, Fedor Frešo junior, Vladislav Slnko Šarišský a Peter Preložník. V Bratislave bude na fanúšikov čakať hudobné prekvapenie, na pódiu sa predstaví aj 20-členný spevácky zbor.

„Teším sa, že zbor Ad Una Corda prijal naše pozvanie a zaspievam si s nimi aj nezabudnuteľnú skladbu Ľalia poľná. Tieto koncerty sú totiž nielen pokračovaním turné pri príležitosti 50 rokov od vydania albumu, ale aj spomienkou na našich kamarátov, hudobníkov Fedora Freša a Mariána Vargu, ktorí by tento rok oslávili 76 rokov,“ uviedol Hammel.

Pezinský chrámový zbor Ad Una Corda fanúšikovia Hammela poznajú nielen z predchádzajúcich koncertov, ale aj z účinkovania v hudobno-tanečnom divadle Everest, ktoré pre Slovenské národné divadlo napísal Hammel v roku 2009.

Najslávnejšia skladba autorskej dvojice Varga – Peteraj Ľalia poľná má výnimočné miesto v slovenskej hudobnej histórii, je však výnimočná aj pre Hammela. „Táto ikonická pesnička je z albumu Na II. programe sna z roku 1977 a bola aj skladbou, ktorú som zaspieval Mariánovi Vargovi na jeho poslednej rozlúčke,“ spomína Hammel.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie