fbpx

Júnové cvičenia vzdušných síl civilné letectvo výraznejšie neobmedzia

Reklama
Na snímke záchranné zložky krajského riadite¾stva Hasièského a záchranného zboru v Prešove a vrtu¾ník Sikorsky UH-60M Black Hawk Vzdušné sily OS SR / Slovak Air Force poèas taktického cvièenia zameraného na spoluprácu pri likvidácii požiaru výletnej lode Bohemia a záchrane osôb z výletnej lode a z vodnej nádrže Ve¾ká Domaša 8. septembra 2020. FOTO TASR - Roman Hanc

Zdroj foto: TASR

Rozsiahle medzinárodné cvičenia vzdušných síl, ktoré sa uskutočnia v júni vo vzdušnom priestore Nemecka, by nemali výraznejšie obmedziť civilnú leteckú dopravu. 

„Usilujeme sa obmedzenia zredukovať v čo najväčšej miere,“ povedal generálporučík nemeckých vzdušných síl Günter Katz.

Cvičenie Air Defender 23 sa uskutoční v dňoch 12. až 23. júna vo vzdušnom priestore nad niektorými nemeckými spolkovými krajinami, časťou Holandska a ČR.

Spoločnosť Deutsche Flugsicherung, ktorá má na starosti riadenie letovej prevádzky v Nemecku, v tomto období posilní svoj personál. Odvetvie leteckej dopravy tiež ráta s meškaniami.

Na cvičení sa zúčastní 10.000 vojakov z 25 krajín a 220 kusov leteckej techniky, píše na svojej oficiálnej webovej stránke nemecká armáda. Tieto manévre iniciovalo v roku 2018 Nemecko. Cieľom je optimalizácia spolupráce medzi zúčastnenými krajinami.

Ide o najrozsiahlejšie cvičenia vzdušných síl v dejinách NATO, píše DPA.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie