fbpx

KDH zdôrazňuje, že Smer bol po mnoho rokov v Európskom parlamente súčasťou koalície socialistov a progresívcov

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Opozičné KDH poukazuje na to, že predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) chce budovať hrádzu proti progresivizmu, hoci jeho strana Smer-SD bola v Európskom parlamente (EP) roky súčasťou socialisticko-progresívnej koalície, ktorá túto ideológiu pretláčala. Vyplýva to z reakcie hnutia na Ficov prejav počas piatkového (5. 7.) podujatia na bratislavskom Devíne.

„Práve KDH celý ten čas poukazovalo na potrebu pomáhať rodinám a zápasilo s ideologickými hrozbami, tak doma ako aj v Európe,“ dodalo hnutie na sociálnej sieti.

Fico vystúpil v piatok prvýkrát od atentátu na verejnosti. Na podujatí na hrade Devín v Bratislave počas celonárodných osláv 1161. výročia príchodu svätých Cyrila a Metoda na naše územie mal príhovor.

Okrem iného v ňom hovoril aj o potrebe spoločne postaviť obrovskú hrádzu „nezmyselným, progresívnym a liberálnym ideológiám, ktoré sa šíria ako rakovina“. V rámci obrany voči týmto ideológiám bude možno podľa jeho slov potrebné nájsť politickú zhodu na úprave Ústavy SR.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie