fbpx

Keď vojdeš do izby hotela, hoď pod posteľ fľašu vody. Môže ti to zachrániť život

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Freepik, Pixabay

Letuška varuje, aby si nikdy nevstúpil do hotelovej izby bez toho, aby s predtým hodil fľašu pod posteľ. Cestovatelia sa podelili o svoje tipy, ako sa vyhnúť nebezpečným situáciám pri príchode do nového hotela alebo pri návrate do izby po noci strávenej vonku – po tom, ako sa oni dostali do problémov.

Letuška sa podelila o zásadný tip na zaistenie bezpečnosti v hotelových izbách. Dômyselná cestovateľka Esther na TikToku prezradila, že po príchode do hotelovej izby pomocou šikovného triku zistí, či niekto náhodou nečíha pod posteľou.

Palubný sprievodca prezradil, že najefektívnejší spôsob, ako „skontrolovať, či nikto nie je pod posteľou bez toho, aby sa pozrel“, je hodiť fľašu vody. Ak hostia „hodia fľašu pod posteľ“ a tá „nevyjde na druhú stranu“, ukazuje to, že tam môže byť niekto ukrytý. Môžeš to urobiť pomocou fľaše s vodou alebo iných vecí dostupných v izbe, ako sú bezplatné toaletné potreby alebo plechovka koly z minibaru.

V ďalšom rozhovore sa letuška menom Nassim podelila o svoj najlepší tip na udržiavanie bezpečnosti v hotelových izbách v noci. Vysvetlila, že svoj kufor vždy umiestni k dverám, čo je šikovný krok, ktorý ťa upozorní, ak sa niekto pokúsi vstúpiť do izby. Tento trik je možné vykonať s batožinou alebo prakticky akýmkoľvek predmetom v miestnosti. Okrem toho Nassim vždy, keď sa vráti do hotela, starostlivo kontroluje celú izbu, aby sa uistila, že sa tam nikto neskrýva.

Opísala aj mrazivý incident, keď na spolučlenku posádky v jej hotelovej izbe zaútočil niekto, kto sa skrýval v šatníku. Americká letuška Kat Kamali zopakovala svoje pocity a zdôraznila dôležitosť ostražitosti pri vstupe do hotelovej izby a odporučila hosťom, aby sa vždy po príchode ubezpečili, že v ich izbe niekto nie je.

Zdôraznila tiež potrebu diskrétnosti v súvislosti s osobnými údajmi a vyzvala hostí, aby nikdy nespomínali svoje „číslo izby nahlas“ a aby si skontrolovali miesta, kde sa môže niekto skrývať, ako napríklad za závesmi či pod posteľou.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie