fbpx

Komiksový svätý grál vydražili. Nový majiteľ zaň zaplatil poriadne mastnú sumu

Reklama
Vydražili komiks, v ktorom sa prvýkrát objavil Superman Zdroj: Facebook/Heritage Auctions

Výtlačok komiksu z roku 1938, v ktorom sa prvý raz objavil azda najznámejší komiksový hrdina, Superman, sa minulý týždeň v aukcii predal za rekordnú sumu šesť miliónov dolárov. Oznámil to aukčný dom Heritage Auctions.

Aukčný dom Heritage Auctions informoval, že výtlačok prvého čísla komiksového časopisu Action Comics kúpil anonymný zákazník minulý týždeň vo štvrtok 4. apríla.Podľa dražobnej spoločnosti ide o najdôležitejší komiks, ktorý bol kedy vydaný.

„Bez Supermana a akčných komiksov č. 1, ktovie, či by niekedy nastal zlatý vek komiksov – alebo či by sa médium stalo tým, čím je dnes,“ povedal podľa webu IGN viceprezident Heritage Auctions Barry Sandoval.

Dôležité miesto v histórii pop-kultúry pomohli komiksu dosiahnuť sumu šesť miliónov dolárov (takmer 5 583 000 eur). Súčasná verzia Supermana z filmov a komiksov totiž veľmi pripomína jeho pôvodnú verziu. Vtomto čísle sa zároveň objavila aj Supermanova osudová žena Lois Lane, píše TASR.

Podľa spoločnosti CGC, ktorá sa venuje hodnoteniu komiksov, zostáva na svete zrejme už len 100 výtlačkov komiksu Action Comics No. 1, hoci pôvodne ich vydali 200 000.

Spoločnosť predanému výtlačku udelila hodnotenie 8,5 z 10. Ide o tretie najvyššie hodnotenie nereštaurovaného komiksu, dodal aukčný dom Heritage Auctions. Výtlačky s týmto hodnotením sú vo veľmi dobrom stave a je na nich badateľné iba minimálne poškodenie alebo opotrebovanie.

Výtlačok komiksu predaný minulý týždeň prekonal rekord iného komiksu so Supermanom – Superman No. 1. Nový majiteľ zaň v roku 2022 zaplatil 5,3 milióna dolárov (4 934 000 eur).

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie