fbpx

Kúzlo trénera Michaloviec Františka Straku je magické. Brankár Frelih neinkasoval už 430 minút

Reklama
Na snímke radosť hráčov MFK Zemplín Michalovce po góle v zápase a ich tréner František Straka. Zdroj: FOTO TASR/Roman Hanc

Tomu sa povie zvrat! Futbalisti MFK Zemplín Michalovce dlhých 21 kôl čakali na víťazstvo v Niké lige. Skúšali ho dosiahnuť na akýkoľvek spôsob, no nepomáhalo nič. Až do klubu prišiel český trénerský bard František Straka a začali sa diať veci – mužstvo, ktoré bolo predposledné s chudobným bodovým ziskom začalo bodovať, lež víťaziť. Ako šibnutím čarovného prútika.

Všetko sa začalo v Žiline, v 21. kole Niké ligy, pri trénerskom debute Františka Straku, ktorý v minulom ročníku zachránil Trenčín. Pod Dubňom z toho bola remíza, keď Zemplínčania inkasovali vyrovnávajúci gól na 1:1 v nadstavenom čase z penalty. Potom na nich čakali 2 existenčné súboje so Zlatými Moravcami, ktoré zvládli po výsledkoch 4:1 a 2:0. Následne zdolali Košice a v posledných 2 zápasoch dosiahli cenné bezgólové remízy – v Skalici a naposledy doma s AS Trenčín.

Jedným z hrdinov mužstva je slovinský brankár Žiga Frelih, ktorý v nadstavbovej časti ešte neinkasoval a celkovo nedostal gól už 430 minút. Pre istream.sk poskytol krátky rozhovor.

„Zápas proti AS Trenčín bol pre nás skutočne ťažký. Začali sme v ňom veľmi zle. Prvých 20 minút bol Trenčín na ihrisku oveľa lepší, mal viac šancí a brilantne kontroloval stred ihriska. My sme nenašli spôsob, ako hrať futbal, ktorý chceme hrať. Po tomto zlom začiatku sme však zápas kontrolovali o niečo viac, takže Trenčín si potom z hry nevytváral veľké šance,“ začal rozprávanie.

Na konci úvodnej štvrťhodiny zahviezdil, keď zlikvidoval penaltu hernému lídrovi AS Gajdošovi. Na margo toho poznamenal.

„Penalta to bola taká, ako každá iná penalta. Pred ňou som mal dobrý pocit. Spolu s mojim brankárskym trénerom sme analyzovali hráčov Trenčína a napokon to dopadlo dobre. Podarilo sa mi ju zneškodniť a pomohol som tak chlapcom predo mnou,“ hovoril úprimne veľmi sympatický a kvalitný brankár.

Všetko sa aj podľa neho vnútri mužstva zmenilo príchodom českého trénera Františka Straku. Známeho to motivátora a veľkého odborníka na futbal.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie